В ПАРЄ українська делегація порушила питання чергових репресій в Криму

Новини України та світу
Алла Трапезова
28 Вересня 2021, 22:55
Алла Трапезова
28 Вересня 2021, 22:55

Члени Постійної делегації України у Парламентській асамблеї Ради Європи порушили питання чергової хвилі репресій в окупованому Криму. Про це повідомив член української делегації в ПАРЄ, народний депутат України Рустем Умєров, передає «Укрінформ».

Вчора і сьогодні кожен депутат української делегації порушував питання чергової хвилі репресій у Криму, а також звільнення наших політв’язнів. Сьогодні понад 450 громадян України незаконно утримуються Росією в окупованому Криму та непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей. В цьому питанні Україні дуже потрібна підтримка міжнародних партнерів, – підкреслив Умєров.

Крім того, українські делегати наголошувала на необхідності невизнання результатів виборів до Держдуми Росії на тимчасово окупованих територіях Криму та Севастополя.

Нам критично важливо, щоб Асамблея не визнавала так звані вибори в Держдуму, до участі в яких залучили мешканців окупованого Криму та ОРДЛО. В комунікації з колегами ми неодноразово піднімали цю тему, і я радий чути з їх боку підтримку територіальної цілісності України, – наголосив Умєров.

Він також зазначив, що українська делегація в ПАРЄ подала запит на проведення дебатів по новій хвилі репресій в Криму одразу ж, як Росія затримала понад 40 кримських татар в тимчасово окупованому Криму, включно з першим заступником Меджлісу Наріманом Джелялом.

Умєров також розповів, що українська делегація намагалася оскаржити рішення ПАРЄ щодо відхилення списку кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від України.

Нам критично важливо найближчим часом провести новий конкурс, щоб призначити суддю в ЄСПЛ. Новий список кандидатів Україна зможе подати після того, як проведе новий конкурс. Коли його буде оголошено — поки невідомо, – додав нардеп.

Нагадаємо, віцепрезидент ПАРЄ закликав вигнати Росію через постійні порушення.