В резолюцію ГА ООН внесуть положення про «Кримську платформу»

Новини України та світу
Алла Трапезова
29 Жовтня 2021, 11:07
Алла Трапезова
29 Жовтня 2021, 11:07

В оновлену резолюцію Генасамблеї ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна» будуть включені положення про «Кримську платформу». Про це розповів заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга, передає «Укрінформ».

Сибіга 27–28 жовтня відвідав штаб-квартиру ООН, де українська делегація внесла проєкти резолюції щодо прав людини в Криму та мілітаризації півострова й частин Чорного та Азовського морів. Чиновник відзначив, що провів переговори з заступницею генсека ООН з політичних питань і розбудови миру Розмарі Дікарло та помічницею генсека з прав людини Ільзе Брандс Керіс.

Ідеться передусім про оновлену, скажу більше – посилену резолюцію щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму… У цій посиленій резолюції міститься положення щодо «Кримської платформи, — заявив Сибіга.

За його словами, у разі ухвалення резолюції, за яку будуть голосувати в грудні, вперше офіційний документ ООН міститиме посилання на «Кримську платформу».

Також в резолюції будуть міститись додаткові положення про кримських татар як корінного народу України.

Ще в ній засуджуватимуться перепис населення російською владою, залучення молоді до військових навчань на окупованій території, — сказав чиновник.

В бесідах ішлося і про останні арешти в Криму, зокрема заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, який після участі в «Кримській платформі» та повернення додому був заарештований окупантами. Також обговорювалася можливість здійснення візиту Генерального секретаря ООН в Україну.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв, що «Кримська платформа» не на словах, а у дійсності «оживлює» ООН та повертає повагу до її Статуту.