В Росії будуть штрафувати за карту без Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
25 Травня 2023, 16:00
Асіф АлієвQHA
25 Травня 2023, 16:00

Держдума Росії ухвалила відразу у другому та третьому читаннях закон про штрафи до 1 млн руб. або арешт до 15 діб за поширення карт, які заперечують територіальну цілісність Росії.

Поправки про заборону поширення «неправильних карт» підготували голова комітету Держдуми з безпеки Василь Піскарьов та його заступники Ернест Валєєв та Анатолій Виборний (усі представляють керівну партію «Єдину Росію»).

Раніше пан Піскарєв вказував на «активне розповсюдження карт та інших зображень, де заперечується територіальна приналежність Криму, Курильських островів, інших територій нашої країни».

У разі ухвалення законопроєкту, до переліку екстремістських матеріалів також включать «призначені для поширення та публічного демонстрування картографічні та інші документи та зображення», які заперечують територіальну цілісність Росії.

Анатолій Виборний наголошував, що дія закону буде поширюватись і на матеріали, видані до прийняття до складу Росії чотирьох нових регіонів. Проте, 22 травня урядова комісія схвалила поправки до законопроєкту, запропоновані Мін'юстом.

Зокрема, міністерство вказало на необхідність уточнити, що якщо карти спочатку не мали на меті «спотворити державні кордони країни», то й екстремістськими матеріалами вони вважатися не повинні.

Пакет законопроєктів, включаючи заборону розповсюдження «неправильних карт», був прийнятий у першому читанні 20 грудня. Він вносить зміни до ст. 1 федерального закону «Про протидію екстремістській діяльності». За поширення карток з неправильними кордонами та іншої подібної продукції громадянам загрожуватиме штраф або арешт до 15 діб, а юрособам - штраф до 1 млн руб.