В Туреччини видали дипломи першим бакалаврам-україністам

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
01 Липня 2022, 11:22
Асіф АлієвQHA
01 Липня 2022, 11:22

В Стамбульському університеті відбулася історична подія - церемонія вручення дипломів першим бакалаврам-україністам Туреччини.

Про це заявив посол України в Турецької Республіки Василь Боднар.

За його словами, випускниками 2022 року стали 8 громадян Туреччини, які протягом п’яти років вивчали українську мову, літературу, історію та культуру.

«Відкриття у 2017 році першої в Туреччині спеціальності «українська мова та література» в Стамбульському університеті відбулося завдяки зусиллям Андря Сибиги (колишній посол України). Значну роль у підготовці нових українознавців у Туреччині відіграли викладачі з України, які вклали в студентів любов і повагу до України, навчили їх відчувати українську мову,  розуміти наші традиції та культуру», - зазначив він.

Він додав, що нова плеяда "мовних амбасадорів" України незабаром допомагатимуть зміцнювати стратегічну співпрацю між Україною і Туреччиною у практичній площині.

На церемонії вручення дипломів були присутні Ректор Стамбульського університету професор Махмут Ак, Декан факультету літератури професор Хаяті Девелі, українські дипломати, викладачі та батьки випускників.