В Україні діятиме культурно-мистецький проєкт щодо корінних народів Криму

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
10 Лютого 2021, 11:36
Тетяна Нікішина
10 Лютого 2021, 11:36

Український культурний фонд спільно з державним підприємством «Кримський дім» і державною установою Ukrainian Institute — Український інститут розробили окремий ЛОТ програми «Знакові події» — «Культура Криму».

Він покликаний забезпечити збереження та промоцію культури корінних народів Криму (кримських татар, кримчаків і караїмів) завдяки реалізації масштабного культурно-мистецького проєкту, що має стати знаковою подією для суспільства.

Про це повідомляє Український культурний фонд у фейсбуці.

Відомо, що ЛОТ 5 «Культура Криму» покликаний підтримувати:

  • комплексне ретроспективне осмислення культури Криму засобами мистецтва і формування візії — майбутнього культурного ландшафту Криму з наголосом на нерозривність культурних зв’язків;
  • збереження, розвиток і репрезентація культурного розмаїття Криму, зокрема кримськотатарської культури;
  • залучення широкої аудиторії, у т.ч. аудиторії Криму;
  • широке коло залучених партнерств, у т.ч. організацій, які опікуються збереженням і промоцією культури Криму, займаються правозахисною діяльністю, зокрема обстоюють права людини.

Повідомляється, що загальний бюджет ЛОТу 10 мільйонів гривень.

Як повідомляли «Кримські новини», серед кандидатів, яких висував голова Шведської ініціативи за демократію і права людини Мартин Уггла на Нобелівську премію миру 2020 року, був і кримськотатарський правозахисник Абдурешит Джеппаров.