В Україні провели першу операцію за допомогою технологій віртуальної реальності

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
10 Червня 2021, 13:02
Тетяна Нікішина
10 Червня 2021, 13:02

В Україні львівські медики центру серця і судин вперше провели операцію за допомогою технологій віртуальної реальності.

Про це повідомили на сторінці Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова.

Вперше в Україні нашою командою центру серця і судин було проведено найсучасніше оперативне втручання з передопераційним моделюванням методикою віртуальної реальності!, — поділилися лікарі.

Пацієнткою стала 12-річна дівчинка, яка мала артеріальну гіпертензію та тиск у межах 160-180 мм. рт. ст. Під час обстеження у неї виявили вроджену ваду серця.

Медики за допомогою сучасних технологій провели віртуальну реконструкцію анатомії аорти та її гілок, що допомогло обрати найменш травматичну методику лікування.

Вроджену ваду судини ліквідували за допомогою малоінвазивної ендоваскулярної процедури — встановлення стенту у просвіт судини.

Результат лікування не забарився й одразу після оперативного втручання у дитини нормалізувався артеріальний тиск, а також зникла різниця тиску між верхніми та нижніми показниками, — зазначають лікарі.

Наразі дитина почуває себе абсолютно здоровою.

Як повідомляли «Кримські новини», медичне обладнання загальною вартістю близько 400 тисяч гривень відтепер працюватиме у хірургічному відділенні військового мобільного госпіталя у місті Часів Яр на Донеччині. Це дозволить військовим лікарям більш якісно робити складні хірургічні втручання як захисникам України, що беруть участь в операції Об’єднаних сил, так і мешканцям населених пунктів Донецької та Луганської областей, які розташовані на лінії розмежування.