В Україні розпочався другий етап вакцинації проти коронавірусу

Новини України та світу
Хельга Полтавка
22 Березня 2021, 13:55
Хельга Полтавка
22 Березня 2021, 13:55

В Україні стартував другий етап вакцинації проти COVID-19.

Щеплюватися зможуть люди з надзвичайно високим ризиком інфікування і розвитку COVID-19 й ті, хто надає медичні послуги, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 22 березня.

З 22 березня розпочнуть вакцинувати сімейних лікарів.

З 29-30 березня планують почати щеплювати людей віком від 80 років, які попередньо записалися у чергу.

З цього тижня ми переходимо до наступного кроку в рамках другого етапу вакцинації — імунізація сімейних лікарів. Згодом з прибуттям нових вакцин до них доєднаються також працівники соціальної сфери та системи громадського здоров’я, а також люди, старші 80 років, — розповів Степанов. 

LIVE:

Онлайн-брифінг з перекладом жестовою мовою міністра охорони здоров’я України Максима Степанова.

Posted by Міністерство охорони здоров'я України on Sunday, March 21, 2021

До організації щеплень, окрім мобільних бригад, додаються ще 565 стаціонарних пунктів щеплень.

За словами міністра, усього в рамках другого етапу вакцинації планують розгорнути більше 2500 пунктів щеплень. Вони розташовуватимуться на території всієї країни і розгорнуться після того, як надійдуть нові партії вакцин.

Водночас перший етап вакцинації проти COVID-19 ще не завершився.

Степанов повідомив, що етапи вакцинації згідно з дорожньою картою можуть реалізовуватися одночасно.

«Алгоритм дорожньої карти вакцинації достатньо гнучкий. На практиці це означає, що розгортання другого етапу можливе з одночасним функціонуванням першого етапу, що ми і зробили. Тобто на сьогодні ми вакцинуємо всіх людей, які перебувають на першому або на другому етапі вакцинації», — уточнив Степанов.

На першому етапі щеплюють людей з критичним ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби та тих, які виконують критичні функції у боротьбі з пандемією.

Насамперед, це медики лікарень, які надають допомогу хворим на COVID-19, медичні працівники з інфекційних відділень, які безпосередньо контактують з хворими на коронавірусну хворобу. Також це військовослужбовці ЗСУ, які виконують завдання в зоні проведення ООС, — нагадав міністр.

Всього дорожня карта з вакцинації населення проти COVID-19 передбачає п'ять етапів. Записатися на щеплення проти COVID-19 можна через:

  • сайт або додаток на телефоні «Дія»;
  • сайт «Вакцинація від COVID-19»;
  • «гарячу» лінію з питань вакцинації МОЗ;
  • сімейного лікаря.

Як повідомляє МОЗ, в Україні станом на 22 березня 2021 року зафіксовано 7893 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Захворіли 413 дітей та 161 медпрацівник.

Довідка: вакцинація проти коронавірусу в Україні стартувала 24 лютого 2021 року. Імунізація проводиться препаратом CoviShield, який виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca. Вакцинація відбувається поетапно. Спочатку вакцинують усіх, хто найбільше потребує захисту і допомагає іншим: лікарів, військових, літніх людей, соцпрацівників.

Також міністерство охорони здоров'я вирішило популяризувати імунізацію від коронавірусу, дозволивши використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів.

Нагадаємо, в Україні почалася третя хвиля епідемії COVID-19.

Як повідомляли «Кримські новини», з 20 березня у Києві оголошено локдаун на три тижні.