В Україні ухвалили закон про відповідальність за воєнні злочини

Новини України та світу
Ірина Требунських
20 Травня 2021, 19:08
Ірина Требунських
20 Травня 2021, 19:08

Сьогодні, 20 травня, Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №2689 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права». Як повідомляє Офіс генерального прокурора, за ухвалення проголосували 248 народних депутатів.

При цьому правки, на яких наполягали їхні автори, не були підтримані.

Цим законом у Кримінальному кодексі деталізується визначення та відповідальність за такі порушення норм міжнародного права, як злочини проти людяності, воєнні злочини, геноцид тощо.

В ухваленому законі універсалізована юрисдикція притягнення до відповідальності. Таким чином правосуддя може здійснюватися у будь-якій країні — незалежно від місця вчинення злочину та громадянства злочинців.

Заступник Генпрокурора Гюндуз Мамедов підкреслив, що завдяки закону детально регламентовані кримінальним законодавством такі злочини, як незаконне та насильницьке переміщення осіб, примушування до служби в армії країни-окупанта, використання «живих щитів», які мали місце під час захоплення Криму російськими військами.

Більше семи років на території України триває збройний конфлікт, а правоохоронні та судові органи не могли повною мірою оцінювати події у Криму та на Донбасі, як воєнні злочини та злочини проти людяності, — пояснив Мамедов.

Тепер воєнні злочини регламентує стаття 438 Кримінального кодексу України — порушення законів та звичаїв війни.

«Це можливість вести діалог з міжнародною спільнотою однією правовою мовою та важливий крок для зміни ситуації, прояв поваги до постраждалих від жорстоких дій держави-окупанта», — додав заступник Генпрокурора.

Як повідомляли «Кримські новини», в Україні ухвалили рішення Ради нацбезпеки і оборони «Про Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».