В Україні відтермінували повну заміну паперових «лікарняних» електронними

Новини України та світу
Ірина Требунських
02 Вересня 2021, 19:30
Ірина Требунських
02 Вересня 2021, 19:30

Перехід усіх медичних закладів на видачу довідок про тимчасову непрацездатність в електронному вигляді замість паперового відтермінували приблизно на місяць. Про це повідомляє міністерство охорони здоров’я.

Генеральна директорка директорату цифрових трансформацій в охороні здоров’я Марія Карчевич зазначила, що наразі вже 79% закладів охорони здоров'я формують електронні «лікарняні довідки».

Оскільки електронний лікарняний є підставою для виплати коштів, а питання фінансів є важливим — МОЗ вирішив продовжити термін перехідного періоду до 1 жовтня, аби всі отримували якісні послуги і не залишились осторонь системи соціального захисту населення, — сказала вона.

Карчевич додала, що загалом в Україні електронні довідки про тимчасову непрацездатність почали видавати з початку червня, і наразі заклади охорони здоров’я створили понад 228 тисяч цих електронних довідок.

При впровадженні е-лікарняного пацієнтам більше не доведеться нести на роботу паперову довідку, а роботодавці бачитимуть необхідну інформацію про «лікарняні» в особистому електронному кабінеті страхувальника (роботодавця) на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Нагадаємо, станом на серпень електронна система охорони здоров'я забезпечувала цифровими медичними послугами понад 31 мільйон українців.

Як повідомляли «Кримські новини», міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко озвучив оптимальний, песимістичний і помірний сценарії перебігу нової епідемічної хвилі захворювань на COVID-19 в Україні.