В Україні заснували Об'єднану українську церкву. Порошенко: «Це церква без Путіна»

Новини України та світу
Євген БерезовськийQHA
17 Грудня 2018, 12:15
Здесь и далее фото АП
Євген БерезовськийQHA
17 Грудня 2018, 12:15

Сьогодні у Києві відбувся Об'єднавчий Собор Українського Православ'я, на якому митрополита Переяславського і Білоцерківського Єпіфанія (Думенко) обрали на пост предстоятеля єдиної Української православної церкви.

Як пише УП, участь в Соборі брали церковні ієрархи, священики і миряни.

  

Вони представляють три православні церкви, які наразі існують в Україні — Українську Православну Церкву Київського Патріархату (УПЦ КП), Українську Автокефальну Православну Церкву (УАПЦ) та Українську Православну Церкву, яка знаходиться в єдності з Московським Патріархатом, — охарактеризували учасників Собору в прес-центрі Київської Патріархії.

  

На Софійській площі встановили сцену, зібралося багато людей, які чекали на рішення Собору.

Вибір учасників Собору пав на 39-річного намісника Видубицького чоловічого монастиря у Києві та ректора Київської православної богословської академії Єпіфанія. З 2013 року він обіймав пост патріаршого намісника і його називали "правою рукою" предстоятеля УПЦ КП Філарета.

Як повідомляє РБК-Україна, сам Філарет продовжить служіння у кафедральному Володимирському соборі.

Після обрання митрополит Єпіфаній виступив перед присутніми на площі.

Він закликав архієреїв і віруючих приєднатися до новоствореної церкви.

"Двері нашої церкви відкриті для всіх", — підкреслив митрополит.

Митрополит Епифаний

На сцену на Софійській площі вийшов і президент України Петро Порошенко.

Він заявив, що саме сьогодні Україна остаточно здобула незалежність, і Україна вже не буде пити, кажучи словами Шевченка, "з московської чаші московську отруту".

  

"Що це за церква? Це церква без Путіна. Це церква без Кирила. Це церква без молитви за російську владу і за російські війська. Тому що російська влада і російські війська вбивають українців. Але це церква з Богом, це церква з Україною", — сказав президент.