«В Україні зростає інтерес до тюркології», - професор Покровська

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
21 Жовтня 2021, 18:33
Асіф АлієвQHA
21 Жовтня 2021, 18:33

Інтерес до кафедри тюркології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, зростає з кожним роком.

Про це агентству «Анадолу»розповіла завідувачка кафедри тюркології професор Ірина Покровська.

Вона розповіла, що на кафедрі, яка була заснована в 1995 році, навчаються близько 160 осіб. Тут викладають поряд з турецькою також азербайджанську, гагаузьку, кримськотатарську мови.

«Навчальна програма несильно відрізняється від турецької. Студенти починають з нуля. Перші два роки ми викладаємо турецьку мову, потім літературу, перекладацьку діяльність і лінгвістику. За останні два роки число студентів, що навчаються на нашій кафедрі, різко зросла », - повідомила Покровська.

Професор відзначила, що Київський університет підписав договори з турецкімі ВНЗ. Студентка четвертого курсу Анна Савків розповіла, що хотіла вивчити нову мову і в результаті вибрала турецька, тому, що алфавіт мови заснований на латиниці.

«Я отримала стипендію, зараз закінчую університет і дуже задоволена. Я розумію, що це був правильний вибір і я там, де мені потрібно бути », - сказала вона.

За словами студента другого курсу Антона Титова, ще до вступу до вузу у нього було кілька друзів турків, завдяки чому він зацікавився мовою і культурою Туреччини. Вивчення турецької мови йому давалося важко, проте, на думку студента, в цій справі важлива практика.

Ще одна студентка другого курсу Юлія Золоткова розповіла, що її інтерес до Туреччини зріс після перегляду серіалу «Чудовий вік», після чого дівчина вирішила вивчати тюркологію.

Студентка третього курсу Есма Юнусова поділилася, що з дитинства цікавилася мовами.

«Я люблю турецьку мову і культуру, у зв'язку з цим вирішила вивчити тюркологію. Мені, як представниці кримськотатарського народу, було нескладно вивчити мову. Я намагаюся вивчати мову з наукової точки зору, мені це цікаво », - сказала вона.

Викладач кафедри тюркології Мухаммед Нурулла Джіджіоглу своєю чергою зазначив, що приїхав з Туреччини і ось уже два роки викладає в Київському національному університеті.

Раніше QIRIM.News повідомляло, що одинадцять першокурсників розпочали вивчення кримськотатарської мови і літератури на факультеті сходознавства Київського національного університету імені Т. Шевченка.