В Україну повернуть чинного посла Грузії

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
11 Квітня 2021, 15:00
Тетяна Нікішина
11 Квітня 2021, 15:00

Рішення про повернення посла Грузії Теймураза Шарашенідзе в Україну приймуть найближчим часом. Змінювати його наразі не планують.

Про це повідомила речниця Міністерства закордонних справ Грузії Марі Нарчемашвілі. Водночас у грузинському зовнішньополітичному відомстві пояснили, що відповідне рішення прийняли через загострення ситуації на Донбасі.

Запевняю, що найближчим часом буде прийнято рішення про повернення посла Грузії в Україні. На відповідному етапі про заміну не мовиться, до Києва повернеться чинний посол, — сказала Нарчемашвілі.

Водночас у зовнішньополітичному відомстві Грузії резюмували, що спільні виклики, які стоять перед Україною і Грузією, а також ситуація в галузі безпеки в регіоні в цілому вимагають присутності на місці глави грузинської місії.

Нагадаємо, очільник грузинського МЗС Давід Залкаліані поговорив із міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою про дестабілізуючі дії з боку Кремля зокрема.

Залкаліані підтвердив підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Водночас президентка Грузії Саломе Зурабішвілі під час виступу в парламенті країни заявила про підтримку України, біля кордонів якої зафіксували концентрацію російських військ.

Як відомо, у травні 2020 року після призначення Міхеіла Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ в Україні Грузія відкликала свого посла з Києва для консультацій.

Президент України Володимир Зеленський заявив тоді, що реакція Грузії на призначення Саакашвілі є помилковою. У Грузії ж заявили, що Україна вчинила «недипломатично», не поінформувавши про призначення Саакашвілі.

9 квітня 2020 року під час виступу у парламенті президентка Грузії Зурабішвілі закликала до негайного повернення в Україну надзвичайного та повноважного посла Грузії.

Як повідомляли «Кримські новини», 47 країн Генеральної Асамблеї ООН зробили спільну заяву з нагоди сьомої річниці прийняття резолюції про територіальну цілісність України. Вони повторили, що «Росія — сторона конфлікту на сході України, а не посередник» для досягнення миру.