В Умані вже зареєструвалися 27 757 хасидів — ДСНС

Новини України та світу
Ірина Требунських
06 Вересня 2021, 17:43
Ірина Требунських
06 Вересня 2021, 17:43

В Умані на Черкащині вже зареєструвалися 27 757 хасидів-паломників. Про це інформує Держслужба з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Йдеться про хасидів, які приїхали до Умані святкувати іудейський Новий рік Рош ха-Шана.

Раніше міністерство охорони здоров’я пообіцяло, що в Умані вхід на територію скупчення прочан і місць паломництва буде дозволено за умови використання засобів індивідуального захисту, які закривають ніс і рот, з вимірюванням температури тіла.

Рятувальники у місцях масового скупчення щодня проводять із хасидами інформаційно-профілактичну роботу, — повідомляють у ДСНС.

Рятувальники зазначають, що пам’ятки спеціально розроблені для паломників, і правила безпеки викладені в них англійською мовою.

У свою чергу Нацполіція інформує, що у районі паломництва створено 53 маршрути, 18 стаціонарних постів, 10 контрольно-пропускних пунктів та два пункти візової підтримки. Наразі до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли факт незаконного поводження зі зброєю у районі компактного проживання прочан, а також виявили громадянина Ізраїлю, який порушив строки перебування в Україні. Ще одному паломнику обмежили строки перебування в Україні через дрібне хуліганство.

«У районі паломництва у 29-річного уманчанина слідчі вилучили заборонені предмети: два електрошокери у вигляді ліхтарів, 12 ножів, шість дерев’яних біт», — уточнюють в Нацполіції.

Нагадаємо, попередньо Ізраїль і Україна обговорювали питання взаємного визнання сертифікатів про вакцинацію COVID-19 у міру наближення свята Рош ха-Шана, коли тисячі ізраїльтян приїдуть в Україну, щоб відвідати могилу рабина Нахмана, який похований в Умані.

Як повідомляли «Кримські новини», у квітні щонайменше 44 людини загинули та близько 150 постраждали у тисняві під час фестивалю Лаг ба-Омер на горі Мерон на півночі Ізраїлю. Суть фестивалю полягає у тому, що ортодоксальні євреї збираються на могилі рабина Шимона Бар Йочай на горі Мерон.