В'язень Кремля Асан Ахтемов подякував QIRIM.News за висвітлення подій навколо нього

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
14 Січня 2022, 19:48
Асіф АлієвQHA
14 Січня 2022, 19:48

Політичний ув'язнений, який перебуває під арештом, кримський татарин Асан Ахтемов подякував інформаційному агентству QIRIM.News за висвітлення, яке стосується його арешту, кримінальної справи та всіх інших подій, пов'язаних з ним.

Про це редакцію повідомила його дружина Репіка Ахтемова, якій уперше вдалось зустрітися з ним 13 січня.

За її словами, Асан дякує всім, хто так чи інакше підтримує його.

«Асан дякує вам особисто, тому що я кажу йому про те, що люди дзвонять, пишуть про нього. У СІЗО через брак інформації він переживає, що ніхто не пише. Я ж практично цитувала кожну статтю про нього, щоби він знав про нього не забуто», - сказала вона.

Раніше повідомлялося, що дружині Асана Ахтемова - Репіке Ахтемової надали перше з моменту затримання та арешту побаченняз ним.

Раніше дружина політбранця опублікувала лист від чоловіка, який вона отримала 28 жовтня. Там він ділиться враженнями від поїздки до суду та висловлює подяку усім, хто його підтримує. Ахтем розповів, що в коридорі серед натовпу зустрів свого брата Азіза Ахтема.

Як повідомляли QIRIM.News, 28 жовтня підконтрольний Кремлю «Київський районний суд» Сімферополя продовжив арешт кримськотатарському активісту Асану Ахтемову, затриманого в Криму на початку вересня. В'язень Кремля пробуде у СІЗО до 23 січня 2022 року.

Нагадаємо, 3 і 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а потім викрали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемові, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеінов. Пізніше Ахтемових, а також Джеляла окупаційний суд звинуватив у причетності до підриву газопроводу в селі Перевальному Сімферопольського району. Усі вони заарештовані до 4 листопада.

Пізніше з'ясувалося, що Асана жорстоко катували і він обмовив себе. Після тортур у нього почалися проблеми зі здоров'ям.