В'язня Кремля в колонії строго режиму поставили на профучет, як «схильного до терористичної діяльності»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
17 Вересня 2021, 16:06
Асіф АлієвQHA
17 Вересня 2021, 16:06

Політв'язень Меджіт Аблямітов, засуджений до 6 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, отримав статус «особи, схильного до терористичної діяльності».

Як повідомляє «Кримська солідарність», таке рішення прийняла адміністрація виправної колонії №6 УФСІН Росії по Астраханській області, де Аблямітов відбуває покарання за участь в добровільному батальйоні імені Номана Челебіджихана за статтею 208.2 КК РФ (участь в незаконному збройному формуванні).

Адвокат Айдер Азаматов, який раніше представляв інтереси Меджитов Аблямітова, впевнений, що дії колонії не обгрунтовані та вважає їх незаконними.

«Щоб людини ставити на такий облік, потрібні докази, фактори та ознаки можливої ​​схильності до протиправних дій. А у Меджіта їх немає і не було», - прокоментував адвокат.

Айдер Азаматов готовий оскаржити в суді рішення адміністрації колонії в порядку КАС (Кодексу адміністративного судочинства), в разі якщо родичі укладуть з ним угоду і доручать йому захист Аблямітова в суді.

У коментарі агентству «Кримські новини» адвокат Едем Семедляєв пояснив, як впливає на життя ув'язненого профучет «особи, схильного до терористичної діяльності».

«В першу чергу адміністрація колонії відноситься до ув'язаного інакше, чіпляється до різних дрібниць, при переводу або етапування такого ув'язненого завлекають більше ніж зазвичай співробітників ФСВП, можуть залучити собаку.

Також це впливає на шанс отримати умовно-дострокове звільнення або на заміну тремного терміну покарання на інший вид. Тобто статус «особи, схильного до терористичної діяльності» характеризує людину, як неблагонадійного. Така людина може втекти або здійснити напад на співробітників ФСВП»- розповів він.

У березні 2021 року окупаційний «суд» в Криму засудив до шести років ув'язнення в колонії суворого режиму з обмеженням свободи на один рік Аблямітова.

Як повідомляли «Кримські новини», 19 серпня 2020 року ФСБ опублікувала відео обшуку і затримання 25-річного Меджита Аблямітова, якого вони підозрюють в «участі у незаконному збройному формуванні батальйоні імені Номана Челебіджихана». Гендиректор телеканалу ATR і віцепрезидент Всесвітнього конгресу кримських татар Ленур Іслямов, який і створив батальйон заявив, що не знає Аблямітова, і що він ніколи не служив у лавах батальйону.