В'язню Кремля Шихаметову несправедливо продовжили термін арешту

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
18 Січня 2022, 11:33
Асіф АлієвQHA
18 Січня 2022, 11:33

Кримському татарину Яшару Шихаметову Південний окружний військовий суд продовжив запобіжний захід у вигляді ув'язнення ще на три місяці.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Дане слухання доводилося переносити двічі, весь останній місяць 2021 року, через брак політв'язня до суду. Так, у підсудного закінчився термін перебування під вартою. На засіданні прокурор порушив питання про продовження запобіжного заходу ще на три місяці. Суд задовольнив клопотання державного обвинувача, чим спровокував у підсудного бурхливі емоції.

Під час слухання обвинувачений подав суду два клопотання про відведення судової колегії та прокурора, але отримав відмову. На знак протесту Яшар Шихаметов застукав кулаками по стінах та лавці в акваріумі, висловлюючи таким чином небажання слухати державного обвинувача. З тяжкою задишкою та тремтячим голосом підсудний повторював, що ні в чому невинний, і тому не хоче слухати обвинувальні докази представника держорганів: «Я не хочу з вами справу мати!».

Втім, незважаючи на гнітючий стан здоров'я Яшара Шихаметова та його сімейні обставини (дружина та дві неповнолітні дитини), суд продовжив ув'язнення обвинуваченого під вартою до 26 квітня 2022 року.

Зазначимо, Яшара Шихаметова було заарештовано 17 лютого 2021 року, коли російські силовики провели незаконні масові обшуки в будинках кримських татар у Білогірську, Бахчисараї, Сімферополі, Севастополі та Радянському районі. Свідками обшуків та арештів стали 15 дітей. Разом із Шихаметовим було затримано ще п'ятьох кримських татар: Азамат Еюпов, Ленур Сейдаметов, Тимур Ялкабов, Ернест Ібрагімов та Олег Федоров.

На цей час Шіхаметову інкримінується стаття 205.5 ч. 2. (Участь в діяльності організації, яка відповідно до законодавства Російської Федерації визнана терористичною). Нагадаємо, 51-річний кримський татарин скаржився на проблеми зі здоров'ям - регулярне підвищення артеріального тиску і біль в області серця.