В Євпаторії окупанти знищують унікальну курортну зону

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
08 Серпня 2022, 12:08
Ярослава Саєнко
08 Серпня 2022, 12:08

В окупованій Євпаторії окупанти знищують парк Мойнаки, однойменну грязелікарню, а також унікальний дитячий санаторій «Батьківщина», захоплений окупантами. Про це повідомляє Асоціація реінтеграції Криму.

Це знищення пов’язане із злочинними «бізнес-планами» із забудови курортної зони комерційною нерухомістю та особняком російського спікера Валентини Матвієнко. У липні євпаторійці виклали відео, з якого очевидно, що в парку не тільки знищено будівлю грязелікарні, але й почалася масова вирубка дерев.

Далі окупанти розмістили на своїх пропагандистських ресурсах «спростування», в якому цитували представника того самого «генерального підрядника» «Татінвестгромадянпроект» Ільдара Фаттахова, який обіцяв реалізувати на місці знесеного євпаторійського парку черговий бізнес-проект.

Знищення унікальної курортної зони окупанти прикривають фейковим «федеральним дитячим реабілітаційним центром», але прямо визнають, що на території об’єкту будуть багатоквартирні житлові будинки, нібито «для персоналу центру».

Також окупанти навіть «обіцяють не зносити» корпус «Батьківщини», збудований у 1894 році за проектом архітектора Олександра Бернардацці, який очевидно «сподобався» для «особистих потреб» сумно відомій Матвієнко, яка давно користується в Кремлі вичерпним позивним «Валька-склянка».

Втім, як «раптово з’ясувалося» на об’єкті біля озера «чомусь» присутні ґрунтові води, а тому зараз «генеральний підрядник» зайнятий не лише подальшим спилом останнього великого паркового масиву Євпаторії, але й відкачуванням розритих у ньому котлованів.

Згаданий «Татінвестгромадянпроект» «відзначився» в окупованому Криму не лише в рамках знищення парків. Також він успішно «освоював бюджетні кошти» на так званій «реконструкції» трьох водоводів, після чого у Сімферополі вибухнула масштабна водна криза 2021 року.

Нагадаємо, браконьєри на території окупованого Криму знищують рідкісний ялівець, занесений у Червону Книгу АРК.