«Варшава, Київ і Лондон мають усвідомлення безпекових загроз Європі та стратегію протидії викликам з боку РФ», - Кулеба про створення нового альянсу Україна-Польща-Велика Британія

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Лютого 2022, 15:17
Ліна Тимошина
01 Лютого 2022, 15:17

Офіційне оголошення про створення нового малого альянсу Україна-Польща-Велика Британія мало відбутися 2 лютого. Однак, через захворювання на ковід глави МЗС Великої Британії, оголошення переноситься на пізніше. Про це написав у Фейсбук міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що інформація про новий малий альянс Україна-Польща-Велика Британія вже просочилася в публічний простір декілька днів тому. Тому розповів, що з ініціативою започаткування такої тристоронньої співпраці в жовтні минулого року виступила Україна.

За словами Кулеби, новий формат є частиною стратегії малих альянсів як проактивної зовнішньої політики України. Окрема увага приділена їм і в Стратегії зовнішньополітичної діяльності.


Ми не можемо чекати безпеки та процвітання десь у майбутньому, коли станемо членами ЄС і НАТО. Вони потрібні нам вже сьогодні. Тому ми вже сьогодні досягаємо практичного зміцнення, гуртуючи дружні та близькі за духом країни у малі альянси. Ми створюємо пояс безпеки та процвітання і посилюємо Балто-Чорноморську вісь, - заявив Кулеба.

Так з’явилися Люблінський трикутник з Польщею і Литвою, Квадрига з Туреччиною, Асоційоване тріо з Грузією і Молдовою. Всі вони успішно розвиваються, набувають ваги, вже сьогодні приносять Україні конкретні переваги.

Новий формат не прив’язаний до локальної географії - це об’єднання країн, які поділяють спільні принципи, прагнуть зміцнювати безпеку та розвивати торгівлю, готові до конкретних дій.

Варшава, Київ і Лондон мають не лише реалістичне усвідомлення безпекових загроз Європі та стратегію протидії викликам з боку РФ, але і великий потенціал тристоронньої співпраці в галузях торгівлі, інвестицій, енергетики, зокрема відновлюваної. З’єднуючи своїми зусиллями Атлантику, Балтику та Чорне море, ми створюємо нові можливості для наших країн і для регіону загалом, - пояснив очільник МЗС.

Як писали QIRIM.News, 31 січня Дмитро Кулеба заявив, що вимагає від РФ вивести свої війська, щоб довести серйозність заяв щодо небажання війни.

Як повідомляли QIRIM.News 9 грудня, Україна та Велика Британія працюватимуть над підвищенням стійкості України у протистоянні триваючій агресії Росії на сході України. Про це йдеться у спільному комюніке України та Великої Британії за результатами підготовчого засідання українсько-британського Стратегічного діалогу, оприлюдненому МЗС України.

Як повідомляли QIRIM.News, Польща має намір зробити пріоритетом головування в Організації з безпеки і співробітництва в Європі у 2022 році деокупацію Криму і припинення російсько-українського збройного конфлікту.