«Важливо, щоби про них не забували», — дружина політв'язня Азіза Ахтемова вперше відвідала чоловіка в СІЗО і звернулася до громадськості

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
14 Січня 2022, 19:09
Асіф АлієвQHA
14 Січня 2022, 19:09

Дружина політичного ув'язненого Азіза АхтемоваАділе Ахтемова 13 січня змогла вперше за весь час арешту чоловіка побачити його на побаченні.

Молода жінка розповіла, що змогла поспілкуватися зі своїм чоловіком менше, ніж інші дружини політв'язнів, оскільки час, відведений для проведення побачень, був уже завершений.

«О 10.20 вони почали приймати. Першою зайшла Левіза тата (дружина Нарімана Джеляла) та вийшла близько 12:00. Пізніше нам повідомили, що за розкладом вони мають обід з 12:00 до 13:00. Але насправді виявилось, що обід у них був до 14:00. Ми терпляче чекали з Репікою, дружиною Асана (Ахтемова). Минуло ще пів години і наш терпець закінчувався. Але тут відчинили вікно і назвали його прізвище. Я залишалася чекати. Минула година півтори, мені здавалося, що я вже не побачу свого чоловіка. На той момент я лишилася сама. Людей у ​​сізо стало дуже мало, адже залишалося лише дві години до закінчення робочого дня.

Я почала стукати по кілька разів у це вікно, де викликають на побачення, але воно було так і закрите. Запитувала у жінок, які приймають передачі, але відповіді все не було. Пізніше я почула, що на побачення заводять до 16:00-16:30, а час і був 16:35. Засмучена, поникла, в сльозах від втоми за весь день в очікуванні я розуміла, що чекала даремно і не побачу сьогодні Азіза. Я вийшла вже на вулицю, постоявши хвилин 5-10 і заспокоївшись стала йти. Я була готова дзвонити слідчому і просити дозвіл, але почувши крики «Ахтемова» і радісно побігла назад. Альхамдуліллях, ми все-таки зустрілися з ним», - розповіла вона.

У коментарі QIRIM.News Аділе Ахтемова повідомила, що кімната для проведення зустрічей була дуже брудною, як і скло, яке захищало її та дружину в переговорному приміщенні.

«Я говорила зі своїм чоловіком близько 50-55 хвилин. Мій чоловік виглядав добре. Він завжди оптимістичний і позитивний, проте в його очах я побачила смуток та смуток. Він запитував про те, що є новини, що може дати надію на його звільнення. Я чудово розумію, що з кожним днем складніше переживати це все. І це складно всім складно всім, хто зіткнувся з такою несправедливістю», - розповіла вона.

Аділе Ахтемова попросила підтримати Азіза, написавши йому кілька рядків.

«Там, під замком це так важливо, що тут про нього пам'ятають. І підтримати не лише Азіза Ахтемова, а й усіх політв'язнів, які зіткнулися з несправедливістю. Просто привітатись, запитати, як справи та побажати здоров'я з терпінням», - закликала вона.

Зазначимо, що листи кримськотатарським політв'язням у сімферопольське СІЗО можна надіслати за наступною адресою:

ФКУ СІЗО-1 УФСІН Росії у Республіці Крим та м. Севастополь 295051, м. Сімферополь, бул. Леніна, д. 4, Джелялову Наріману Енверовичу, 1980 р.н. (рік народження вказується обов'язково), Ахтемову Асану Ісламовичу, 1989 р.н., Ахтемову Азізу Ескендеровичу, 1996 р.н.

Раніше в коменатрії QIRIM.News Аділе Ахтемова, зазначила, що очікує на зустрічз чоловіком після новорічних свят.

Раніше Ахтемов повідомив, що сподівається на обмін утримуваними особами між Україною та Росією. Він подякував усім, хто його підтримує, українському народу та президентові України.

Зазначимо, в одному з інтерв'ю QIRIM.News Аділе Ахтемова розповіла, що не може звикнутидо життя без чоловіка. Виховуючи єдину дочку одна, Ахтемова, повідомила, що після арешту її чоловіка вся відповідальність за сім'ю лежить на ній.

Раніше в'язень Кремля кримський татарин Азіз Ахтемов розповів у листі про те, як проводить свої дні у СІЗО міста Сімферополя. Політичний в'язень повідомляє, що кожен його новий день схожий на вчорашній, а вчорашній на позавчорашній, «і так минуло два місяці, наче один день».

Зазначимо, підконтрольний Кремлю «Київський районний суд» Сімферополя продовжив арешт кримськотатарському активісту Азізу Ахтемову до 23 січня 2022 року.

Нагадаємо, 3 і 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а потім викрали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемові, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеінов. Пізніше Ахтемових, а також Джеляла окупаційний суд звинуватив у причетності до підриву газопроводу в селі Перевальному Сімферопольського району. Усі вони заарештовані до 4 листопада.