Важливість збереження української та кримськотатарської. Чубаров зустрівся з мовним омбудсменом

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
04 Листопада 2021, 16:45
Асіф АлієвQHA
04 Листопада 2021, 16:45

Важливість створення відповідних умов для збереження і вивчення державної української та кримськотатарської мов етнічними українцями та кримськими татарами, які проживають в окупованому Криму, була однієї з тем на зустрічі голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова із Уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Кремінем.

Голова Меджлісу дав високу оцінку діяльності інституту Уповноваженого із захисту державної мови, зокрема в частині захисту і збереження української мови як державної, а також висловив вдячність мовному Омбудсмену за систематичну взаємодію із фахівцями у галузі кримськотатарської мови, кримськотатарськими експертами під час підготовки відповідних документів, заходів та звітів.

На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди сидять, люди стоять та у приміщенні

У свою чергу, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь детально поінформував членів Меджлісу кримськотатарського народу щодо діяльності очолюваної ним установи, окресливши ряд пріоритетних завдань на поточний період.

Він передав учасникам зустрічі по примірнику річного звіту «Про стан дотримання Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної у 2020 році», напрацьований, серед іншого, у тісній взаємодії із представниками Кримськотатарського ресурсного Центру, який очолює член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер БАРІЄВ, іншими експертами з питань кримськотатарської мови.

Співрозмовниками досягнуті домовленості про продовження двосторонньої взаємодії, зокрема, про спільну роботу над підготовкою чергового річного звіту за поточний 2021 рік за участі представників Меджлісу кримськотатарського народу, експертів, фахівців у галузі української та кримськотатарської мов.

У підсумку зустрічі сторони домовилися про подальшу системну комунікацію між офісами Меджлісу кримськотатарського народу та Уповноваженого із захисту державної мови за для реалізації намічених вагомих мовних ініціатив, що сприятиме не лише збереженню, захисту кримськотатарської мови як мови корінного народу, але й її подальшій популяризації, у тому числі серед української та кримськотатарської молоді.

Для реалізації узгоджених у ході зустрічі ініціатив, а також здійснення постійних комунікацій створено мобільну робочу групу з числа членів Меджлісу та Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови.

Раніше голова Меджлісу під час зустрічі з делегацією Сенату Чеської Республіки передавофіційний лист-звернення щодо визнання Парламентом Чехії депортації кримськотатарського народу 18 травня 1944 року актом геноциду, як це вже зробили раніше парламенти України, Латвії та Литви.