Вчительку з Джанкоя звільнили після розмови з дітьми про війну

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
23 Червня 2022, 18:54
Ярослава Саєнко
23 Червня 2022, 18:54

Джанкойський міський суд оштрафував вчительку Сусанну Безазієву на 30 000 рублів за статтею про «дискредитацію Збройних сил РФ». Про це повідомляє видання «Грати». 

Кілька днів тому Безазієва у розмові з учнями засудила війну в Україні. Вчительку змусили написати заяву про звільнення. 

Безазієва розповідала «Гратам», що почула під час перерви розмову двох учениць про фашизм та нацизм. Вона втрутилася і сказала: «Дівчата, а ви знаєте, що таке фашизм і нацизм? На території України громадяни просто захищають свої будинки, виборюють свою свободу, незалежність».

Через два дні Безазієву викликали до директора, яка стверджувала, що вчителька «коментувала літеру Z на футболці однієї з учениць». 

Мені казали: «Сусанна Расимівна, не давайте розголосу даній ситуації, відсидіться, буде все нормально, все добре, підете далі працювати», що «ці судові процеси ні до чого», бо, за словами колег, рішенням може бути така стаття , що надалі я взагалі не зможу працювати за фахом, не зможу влаштуватися і жодна школа не візьме мене, – розповідала вчителька.

Пізніше вчительці повідомили, що батьки школярів вимагають її звільнити, «збираються йти до поліції та ФСБ», а наступного дня до школи прийшла поліція – батьки учнів написали на Безазієву заяву. З відділку після того, як вчителька відмовилася давати пояснення, пославшись на 51 статтю Конституції рф, її відпустили зі словами «чекайте».

Зненацька для себе я стала відомою. Вчора про мене з'явилися публікації у групах «Ми з Джанкоя», «Типовий Джанкой», у багатьох інших пабліках в інтернеті – мабуть, мого звільнення їм здалося недостатньо. Натомість багато слів підтримки отримую від інших батьків, від дітей на перервах і це зараз дає мені сили пережити цю історію, – сказала Безазієва в коментарі.

Нагадаємо, в навчальних закладах тимчасово окупованого Криму для незаконно вивезених дітей та вчителів з частин тимчасово захоплених районів Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської та Харківської областей планують проводити пропагандистські уроки, видачу російських атестатів, а також перекваліфікацію вчителів “до російських стандартів”.