«Вчителі та діти - жертви злочинів РФ», - представництво президента в АРК про незаконне вивезення в Крим освітян, школярів і студентів

Новини України та світу
Ліна Тимошина
18 Квітня 2022, 14:05
Фото: ДСНС України
Ліна Тимошина
18 Квітня 2022, 14:05

У навчальних закладах тимчасово окупованого Криму для незаконно вивезених дітей та вчителів з частин тимчасово захоплених районів Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської та Харківської областей планують проводити пропагандистські уроки, видачу російських атестатів, а також перекваліфікацію вчителів “до російських стандартів”. Про це повідомляє Представництво Президента України в АР Крим.

У відомстві зазначили, що за заявою керівника окупаційної адміністрації РФ в Криму Сергія Аксьонова, цього літа в Криму планують провести перекваліфікацію українських вчителів, з метою підготувати їх до роботи на тимчасово захоплених територіях, за так званими стандартами РФ. А вчителів з окупованого Криму, направлять на роботу в тимчасово захоплені території України.

Також окупаційна адміністрація Криму планує проводити низку пропагандистських заходів для школярів та студентів, які вимушено виїхали з тимчасово захоплених районів України, де російська армія веде активні бойові дії та створює штучну гуманітарну кризу, або були незаконно вивезені російською армією.

В планах окупаційної адміністрації провести ряд пропагандистських заходів з метою так званого виховання молоді, запровадити курси з вивчення російської мови та “правдивої історії” тощо. На думку керівника окупаційної адміністрації РФ в Криму, “такі індивідуальні заходи мають на меті змінити світогляд дитини та змусити повірити у сучасну історію України та Росії, - йдеться у повідомленні.

Зокрема, дітей, які опинились на території окупованого Криму, відправлятимуть на навчання до окупаційних закладів вищої освіти на півострові. Можливість навчання у РФ ще розглядається.

Такі дії окупаційної адміністрації РФ в Криму є порушенням прав людини та прав дітей зокрема. РФ продовжує скоювати злочини на території України, а вчителі та діти — серед їх жертв, - наголосили у представництві.

У відомстві порадили громадянам України, які опинились на території тимчасово окупованого Криму з Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської та Харківської областей, зв’язатись із родичами та представниками Уряду України, повідомити місце свого перебування та за можливості самостійно дістатись до вільної частини України чи країн ЄС.

Як повідомляли QIRIM.News, влітку каховських вчителів окупанти планують насильно звозити в Крим на перепідготовку. Про це повідомив депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань.

Як писали QIRIM.News, росіяни проводять насильницьку русифікацію депортованих українців. Зокрема, окупаційний голова Криму Сергій Аксьонов повідомив про створення літніх «таборів перекваліфікації» для вчителів з Херсонської, Харківської та Запорізької областей на території півострова.