Веджіє Кашка загинула через дії російських силовиків — адвокат опублікував результати незалежної експертизи

Новини
Ірина Требунських
16 Грудня 2019, 11:10
Ірина Требунських
16 Грудня 2019, 11:10

«Слідча МВС» продовжувала слідчі дії вже після того, як Веджіє Кашка стало зле, не дозволяючи лікарям відвезти її в реанімацію. Такий висновок незалежної експертизи опублікував адвокат Микола Полозов.

Адвокат повідомив, що раніше замовив незалежне медичне дослідження із залученням російських та іспанських експертів, які на підставі матеріалів дослідчої перевірки склали експертний висновок.

Згідно з висновками експертів, стрімке погіршення стану здоров'я Веджіє Кашка та її смерть знаходяться у прямому причинно-наслідковому зв'язку з діями російських силовиків, які здійснювали її затримання, — написав Полозов.

Веджіє Кашка

Було встановлено, що «слідча МВС» Ірина Сідіропуло, яка брала участь в спецоперації із затримання Веджіє Кашка, а також Асана Чапуха, Казима Аметова, Бекіра Дегерменджі та Руслана Трубача, проводила щодо Веджіє Кашка слідчі дії вже після того, як ветеранці кримськотатарського національного руху стало зле. Своїми діями «слідча» не дозволяла лікарям відвезти Кашка в реанімацію. Медики не встигли довезти Веджіє Кашка в лікарню, і вона померла прямо в машині швидкої допомоги.

Я переконаний, що були достатні шанси врятувати Веджіє Кашка. Не вистачило часу. Через ці горезвісні слідчі дії, які, безумовно, можна було відкласти на потім, — підкреслив адвокат Полозов.

Адвокат уточнив, що експертний висновок став достатньою підставою для підготовки скарги. Скарга була подана на відмову в порушенні кримінальної справи за фактом смерті Веджіє Кашка, оголошеного у минулому році.

Дело Веджие Кашка.Мной подана жалоба в порядке ст. 124 УПК РФ на имя руководителя следственного отдела по Киевскому...

Опубліковано Nikolai Polozov Пʼятниця, 13 грудня 2019 р.

QHA media писало про те, що у листопаді 2017 року ветеранка кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка і активісти Бекір Дегерменджі, Асан Чапух і Казиім Аметов прийшли до кафе у Сімферополі на зустріч з громадянином Туреччини Юсуфом Айтаном. До кафе увірвалися озброєні співробітники російської ФСБ, які зірвали зустріч, а кримських татар звинуватили у вимаганні грошей у Айтана. У результаті дій силовиків 83-річній Кашка стало зле. У неї стався інсульт і вона померла.

Нині у сфабрикованій ФСБ «справі Веджіє Кашка» проходять чотири літніх кримчанина: 66-річний Асан Чапух, 52-річний Руслан Трубач, 58-річний Бекір Дегерменджі та 61-річний Казим Аметов. Їх звинувачують у вимаганні. 24 січня 2019 року трьох фігурантів «справи Веджіє Кашка» відпустили під домашній арешт у зв'язку зі станом їхнього здоров'я. Четвертий обвинувачуваний російською владою Асан Чапух був переведений під домашній арешт 10 жовтня 2018 року.

У фігуранта кримської справи «Веджіє Кашка» Асана Чапуха діагностовано онкологічне захворювання. У нього рак гортані четвертого ступеня і він вже пройшов три курси хіміотерапії.

Також QHA media повідомляло, що 29 жовтня так званий «Верховний суд» окупованого Криму вирішив зняти з фігурантів «справи Веджіє Кашка» електронні браслети.