Велика Британія і Україна працюватимуть над покращенням ситуації в окупованому Криму в сфері прав людини та притягненням Росії до відповідальності - спільне комюніке

Новини України та світу
Ліна Тимошина
09 Грудня 2021, 10:25
Ліна Тимошина
09 Грудня 2021, 10:25

Україна та Велика Британія працюватимуть над підвищенням стійкості України у протистоянні триваючій агресії Росії на сході України. Про це йдеться у спільному комюніке України та Великої Британії за результатами підготовчого засідання українсько-британського Стратегічного діалогу, оприлюдненому МЗС України.

Зазначається, зокрема, що Велика Британія повністю підтримує цілі Спільної декларації міжнародної Кримської платформи, до якої долучилася в серпні 2021 року.


Велика Британія буде тісно співпрацювати з Україною та іншими міжнародними партнерами в рамках Платформи у п’яти пріоритетних напрямах, включаючи підтримку щорічної Чорноморської конференції з безпеки, яка вперше відбудеться у 2022 році. Ми працюємо над забезпеченням сталого соціального та економічного розвитку регіонів України, прилеглих до тимчасово окупованого Криму, - йдеться у повідомленні.

Україна та Велика Британія координуватимуть також зусилля щодо підтримання міжнародної уваги до проблеми окупації Криму, покращення ситуації на півострові у сфері прав людини та притягнення Росії до відповідальності.

Держави працюватимуть разом над зміцненням безпеки України. Вони підтвердили тісні оборонні відносини, зокрема на тлі постійного посилення російської військової активності біля кордонів України.

Наше міцне оборонне співробітництво зосереджене на підвищенні стійкості України, зокрема за допомогою військової тренувальної операції Orbital, британської ініціативи з підготовки ВМС України та спільних військових навчань, - зазначається у комюніке.

Нещодавно Україна та Велика Британія підписали двосторонню угоду, яка передбачає виділення 1,7 мільярдів фунтів стерлінгів на підтримку Програми посилення спроможностей Військово-Морських Сил України. Також розглядається можливість додаткової підтримки Великою Британією України для втілення реформ у сфері оборони та максимального використання переваг статусу партнера НАТО з розширеними можливостями.

Як повідомляли QIRIM.News, Велика Британія засудила проведення країною-агресором Росією перепису населення на території тимчасово окупованого Криму. 

Як писали QIRIM.News, міністерство закордонних справ Великої Британії виступило с заявою, в якому засудило проведення «виборів» в Держуми Росії в окупованому Криму.