Велика Британія засуджує «вибори» в окупованому Криму

Новини України та світу
Алла Трапезова
20 Вересня 2021, 22:28
Алла Трапезова
20 Вересня 2021, 22:28

Міністерство закордонних справ Великої Британії виступило с заявою, в якому засудило проведення «виборів» в Держуми Росії в окупованому Криму.

Ми засуджуємо проведення цих виборів на суверенній території України та повторюємо, що анексія Криму РФ у березні 2014 року була незаконною й нелегітимною та залишається такою і зараз, – сказано в заяві.

Дипломати зауважили, що вибори в Держдуму, які відбулися 17-19 вересня, стали серйозним кроком назад для демократичних свобод в РФ. Серед вжитих російською владою заходів британці назвали придушення незалежних ЗМІ, усунення опозиційних кандидатів від «виборів», надмірні обмеження для міжнародних спостерігачів.

Нагадаємо, ми раніше повідомляли, що на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей видавали паспорти місцевим жителям для голосування. Крім того, псевдовибори провели в анексованому Росією Криму.

На думку експерта Центру військово-правових досліджень Олександра Мусієнка, кількість держав, які засудять проведення виборів до Держдуми РФ в Криму та в ОРДЛО, значно збільшиться.