Верещук: евакуація з «Азовсталі» почнеться з порятунку важкопоранених

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Травня 2022, 09:02
Фото: сторінка Фейсбук Ірини Верещук
Ліна Тимошина
13 Травня 2022, 09:02

Евакуація з «Азовсталі» почнеться з порятунку важкопоранених. Про це повідомила віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, - цитує її слова під час прямого включення на телеканалі «1+1» прессслужба Мінреінтеграції.

За її словами, спецоперація матиме кілька етапів. Перший з них – якраз евакуація важкопоранених.

Ми почали новий раунд перемовин навколо дорожньої мапи спецоперації. Починаємо з важкопоранених. Є Червоний Хрест, вони сьогодні зустрічаються із росіянами. Провели з ними (МКЧХ – Ред.), а також з ООН, перемовини і дали їм мандат. Ми хочемо, щоб був підписаний документ: як саме відбуватиметься евакуація з «Азовсталі», готуємося до підписання,- пояснила Ірина Верещук.

Віцепрем'єр-міністр зазначила, що на «Азовсталі» наразі перебувають не лише бійці батальйону «Азов». Там також є і солдати та офіцери ЗСУ, Національної поліції, прикордонники. І всі потребують порятунку.

Ми розуміємо, що хлопців треба рятувати!» - наголосила Верещук.

Віцепрем'єр-міністр уточнила, що посередником у поточному раунді перемовин погодилась виступити Туреччина.

Як повідомляли QIRIM.News, Туреччина пропонувала вивезти захисників Маріуполя і зобов'язувалася, що до закінчення війни вони перебуватимуть у Туреччині та не воюватимуть. Про це розповів лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв.

Як повідомляли QIRIM.News, віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що Росія не погоджується на процедуру "екстракшн". А деблокувати Азовсталь військовим шляхом станом на зараз неможливо.

Як повідомляли QIRIM.News, раніше Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій закликало міжнародну медичну організацію «Лікарі без кордонів» (MSF) сформувати евакуаційну місію для порятунку захисників Азовсталі. 

Як повідомляли QIRIM.News, лікар, кримський татарин, який рятує людей у "Азовсталі" в Маріуполі, записав звернення до турецької влади з проханням допомогти врятувати життя цивільним і військовим.

Як повідомляли QIRIM.News, 5 травня заступник командира полку «Азов» Святослав Паламар у відеозверненні у Телеграм закликав світову спільноту допомогти евакуювати цивільних людей з "Азовсталі" в Маріуполі, куди прорвалися окупанти. Та звернувся до Президента Володимира Зеленського подбати про поранених солдатів.

Як повідомляли QIRIM.News, 5 травня Президент Володимир Зеленський у відеозверненні 4 травня повідомив, що Україна домовляється про порятунок людей із «Азовсталі». Але потрібне продовження режиму тиші.

Раніше, як писали QIRIM.News, командир української 36-ої бригади морської піхоти Сергій Волинський (Волина) звернувся до президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана і просить застосувати до них процедуру "екстракшн" та вивезти на територію Туреччини.