Верховна Рада ухвалила проєкт постанови №5081 щодо перейменування селища міського типу Новгородське на Нью-Йорк.
«Кримські новини» повідомляють, що за постанову проголосував 301 нардеп.
Перейменувати селище міського типу Новгородське Бахмутського району Донецької області на селище міського типу Нью-Йорк, — йдеться в документі.
У пояснювальній записці зазначається, що Донецька обласна військово-цивільна адміністрація звернулась до Ради з поданням про перейменування Новгородського на Нью-Йорк.
Перейменування селища Новгородське ініційоване його жителями з метою повернення населеному пункту його історичної назви, — йдеться у пояснювальній записці.
Селище міського типу розташовується на відстані 42 кілометрів від райцентру міста Бахмут. У ньому проживає близько 12 тисяч осіб.
Про перейменування Новгородського на Нью-Йорк йшлося ще з 2016 року. Тоді на сайті парламенту навіть зареєстрували відповідний законопроєкт.
Також під назвою Нью-Йорк селище згадує український письменник і радянський дисидент Віктор Некрасов у драмі «У рідному місті».
Довідка: німецька колонія Нью-Йорк була заснована у 1892 році на правому березі річки Кривий Торець (Донецька область). Засновниками колонії були німці меноніти з Хортицьких колоній. Вже у 1905 році у населеному пункті був побудований цегельний завод, відкрито книжковий магазин, функціонував банк і Центральне училище. Згодом була відкрита жіноча прогімназія. У 1926 році в Нью-Йорку з'явилися школа для бідних, кооперативна лавка, семирічна школа і сільрада. Також діяв машинобудівний завод.
Фото: селище Нью-Йорк на початку XX століття
У 1917 році владу в селищі захопили радянські війська. 19 жовтня 1951 року Нью-Йорк було перейменовано у Новгородське.
Нагадаємо, Український інститут національної пам’яті заявляв, що перейменування президією Верховної Ради України 19 жовтня 1951 року селища Нью-Йорк було продиктоване політико-ідеологічними міркуваннями комуністичної партії, оскільки воно «звучало не дуже вже по-російськи».
«Кримські новини» повідомляли, що окупанти «перейменували» Луганськ на Ворошиловград, а також Донецьк на Сталіно на час нападів «побєдобєсія».