Верховна Рада продовжила на рік закон про «особливий статус» Донбасу

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
12 Грудня 2019, 12:50
Асіф АлієвQHA
12 Грудня 2019, 12:50

Народні депутати підтримали в цілому проєкт закону №2569, який продовжує "особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" ще на рік (до 31 грудня 2020 року — прим. ред.).

За відповідний законопроєкт проголосували 320 депутатів з фракцій «Слуга народу», «Опозиційна платформа - За життя», «Європейська солідарність», «За майбутнє», «Довіра», а також більша частина позафракційних депутатів, передає прес-служба парламенту.

Проти у своїй більшості виступила фракція «Голос», а «Батьківщина» утрималася від голосування.

Напередодні голова партії «Слуга народу», заступник голови однойменної фракції Олександр Корнієнко заявив, що законопроєкт про "особливий статус" Донбасу, який має продовжити старий закон, складатиметься тільки з однієї фрази — дату 2019 просто замінять на 2020.

На розгляд Верховної Ради законопроєкт «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» передали 10 грудня.

Його ініціювали депутати від партії «Слуга народу» Давид Арахамія (лідер фракції — прим. ред.) і Корнієнко.

Закон "про особливий статус" Донбасу набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на три роки, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада його продовжила ще на рік. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виведення усіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.

Згідно з опитуванням Центру Разумкова, більше половини громадян України (56%) виступають проти надання і закріплення у Конституції «особливого статусу» окремих територій Донецької і Луганської областей. Підтримують цю ідею лише 26% опитаних.

Як писало QHA media, за підсумками минулого 9 грудня саміту "нормандської четвірки" було прийнято комюніке, один з пунктів якого свідчить, що "сторони зацікавлені у спеціальному указі про місцеве самоврядування — особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей".