Верховна Рада звернулася до міжнародних організацій, урядів та парламентів країн світу не визнавати так звані «ЛДНР»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
15 Лютого 2022, 14:06
Ліна Тимошина
15 Лютого 2022, 14:06

Верховна Рада України ухвалила постанову про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейської Комісії, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, урядів і парламентів держав світу щодо невизнання незалежності самопроголошених утворень на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє Цензор.НЕТ. За таке рішення проголосував 331 парламентар.

Метою документа є створення юридичної підстави для пред'явлення Україною претензії Російській Федерації у зв'язку з позицією визнання як держав самопроголошених "Луганської та Донецької народних республік".

Верховна Рада України рішуче засуджує будь-які спроби Російської Федерації легалізувати незалежність самопроголошених утворень, що становлять окупаційну адміністрацію РФ, створену нею на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

У зв'язку з цим український парламент закликає ООН, Європейську комісію, Європарламент, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, ПА НАТО, уряди та парламенти іноземних держав підтвердити територіальну цілісність України та недоторканність її в межах міжнародно визнаних кордонів. А також не визнавати будь-яких рішень Росії, які стосуватимуться визнання незалежності так званих Луганської та Донецької народних республік.

Верховна Рада закликала також світову спільноту рішуче засудити будь-які дії РФ, спрямовані на погіршення безпекової ситуації у світі загалом, і в Україні зокрема. А також провести термінове засідання Ради Безпеки ООН щодо ескалації конфлікту на державних кордонах України та невідкладно застосувати додаткові санкційні механізми щодо Росії для запобігання подальшій ескалації конфлікту.

Як повідомляли QIRIM.News, 15 лютого Держдума РФ проголосувала звернення до Володимира Путіна визнати "незалежними" так звані "ЛДНР".