«Верховний суд» Криму залишив під арештом Нарімана Джеляла

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
03 Грудня 2021, 12:56
Асіф АлієвQHA
03 Грудня 2021, 12:56

Сьогодні, 3 грудня, у Сімферополі відбулося засідання «Верховного суду» Криму, який відхилив апеляцію захисту першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла.

Про це, як передає QIRIM.News, повідомив адвокат Джеляла Микола Полозов.

Він зазначив, що захист планує подати касаційну скаргу на рішення «Верзівного суду» та «Київського районного суду» Сімферополя, а надалі у разі оскарження всіх судових рішень у Європейському суді з прав людини.

«Під час розгляду апеляційних скарг захист вказав на те, що судом першої інстанції було незаконно проведене засідання у закритому режимі, оскільки жодних підстав для цього не було. Суд послався на те, що нібито існує загроза безпеці учасникам процесу, а також необхідно дотримуватися таємниці слідства, водночас у матеріалі були відсутні документи, які вказували на те, що будь-кому з учасників процесу надходили загрози», - розповів адвокат.

Полозов також зазначив, що таємниця слідства не є належним доводом, оскільки при виборі запобіжного заходу «суд» не досліджував фактично обставини справи, а встановлював лише обґрунтованість у підозрі в причетності до скоєння того чи іншого виду злочину.

«Таким чином, фактично суд першої інстанції продовжив термін арешту Наріману лише на підставі тяжкості висунутого йому звинувачення з боку слідства ФСБ», - сказав він.

28 жовтня підконтрольний Кремлю «Київський районний суд» Сімферополя продовжив арешт першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу до 23 січня 2022 року, тобто на два місяці та 20 діб. Таким чином, суд задовольнив клопотання слідчого ФСБ про продовження термінів тримання під вартою.

Як повідомляли QIRIM.News, 8 жовтня стало відомо, що політв'язня Нарімана Джеляла без підстав перевезли із СІЗО до психіатричної лікарні в окупованому Росією Криму.

Нагадаємо, 3-4 вересня 2021 року окупанти в Криму провели серію обшуків і затримали Джеляла, а також інших кримських татар (Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, а також Шевкета Усеїнова). Згодом Одаманова та Усеїнова відпустили на волю, а Джеляла та інших затриманих відвезли у невідомому напрямку із села Першотравневе Сімферопольського району Криму. Співробітники ФСБ утримували його в наручниках з мішком на голові, чинили психологічний тиск і поводилися з ним особливо жорстоко. Згодом Джелялу окупаційна влада висунула підозру в «диверсії». Зокрема, в тому, що він нібито брав участь у підриві ділянки газопроводу, що відбувся 23 серпня 2021 року біля Перевального біля Сімферополя.