«Верховний суд» Криму продовжив арешт Джелялу та двом кримськотатарським політв'язням

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
25 Січня 2022, 12:14
Асіф АлієвQHA
25 Січня 2022, 12:14

Сьогодні, 25 січня, так званий «Верховний суд Криму» відмовив у задоволенні апеляційної скарги фігурантів справи про підрив газопроводу в Перевальному.

Про це повідомляє кореспондент «Кримського процесу» з-під будівлі суду.

«Суддя» Анатолій Осоченко залишив чинним рішення про продовження терміну тримання під вартою для Нарімана Джелялова, Асана та Азіза Ахтемових до 23 лютого.

Як повідомляли QIRIM.News 28 грудня, перший заступник голови Меджлісу, політв'язень Наріман Джелял і політв'язні Асан та Азіз Ахтемови, а також їхні захисники підписали протокол про закінчення ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, розповів адвокат Полозов. Тепер слідство надішле обвинувальний висновок до прокуратури. І якщо його підпишуть, справу буде направлено до Верховного "суду" Криму.

Як писалиQIRIM.News, 22 грудня Київський районний «суд» Сімферополя продовжив на місяць термін утримання під вартою заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову та двоюрідним братам Азізу та Асану Ахтемовим

Нагадаємо, 3-4 вересня 2021 року окупанти в Криму провели серію обшуків і затримали Джеляла, а також інших кримських татар (Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, а також Шевкета Усеїнова). Згодом Одаманова та Усеїнова відпустили на волю, а Джеляла та інших затриманих відвезли у невідомому напрямку із села Першотравневе Сімферопольського району Криму. Співробітники ФСБ утримували його в наручниках з мішком на голові, чинили психологічний тиск і поводилися з ним особливо жорстоко. Згодом Джелялу окупаційна влада висунула підозру в «диверсії». Зокрема, в тому, що він нібито брав участь у підриві ділянки газопроводу 23 серпня 2021 року біля Перевального біля Сімферополя.