«Верховний суд» Криму відхилив апеляцію Данилович

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
08 Вересня 2022, 12:56
Асіф АлієвQHA
08 Вересня 2022, 12:56

Так званий "Верховний суд" Криму відхилив апеляційну скаргу захисту на продовження запобіжного заходу в СІЗО медсестри Ірини Данилович, яка займалася цивільною журналістикою.

Данилович залишиться під вартою до 2 лютого 2023 року. "Апеляційний Верховний суд" Криму ухвалив, що арешт Данилович на 2 місяці в СІЗО був закономірним, враховуючи характер злочину та не задовольнив скаргу сторони захисту.

З цього приводу висловився батько дівчини — Броніслав Данилович:

«Суд, звичайно, нам заміни тримання під вартою на домашній арешт не дав, хоча ми старі люди з дружиною, практично «сердечники», я страждаю від діабету та глаукоми. Суд цього не врахував, він вважає, що затримали страшного злочинця. Я досі не знаю, на якій підставі її затримано, досі не можу з донькою поговорити».

Батько вважає, що Ірину підставили, оскільки вона ніколи не займалася інкримінованими їй речами. Він характеризує її виключно як добродушну і співчуваючу людину, що прагне допомогти оточуючим. Броніслав вважає, що справа може бути пов'язана з тим, що Ірина відстоювала отримання лікарями так званих «ковидних надбавок», започаткованих урядом у 2020 році за переробку медперсоналу в небезпечних для життя умовах. На думку батька, за її активну позицію їй підкинули вибухові речовини.

«Знаходження вибухівки після 10 днів перебування у підвалах невідомо де, я ніяк не можу розцінювати як доказ та злочин. Про її стан насправді я сказати не можу, але вона тримається, молодець», — сказав Броніслав Данилович.

29 квітня у Криму викрали медсестру та громадську активістку Ірину Данилович, коли вона поверталася додому з роботи з Коктебеля. Цього ж дня в будинку її батьків у селі Владиславівка пройшов обшук нібито через передачу дівчиною секретної інформації іноземній державі. Адвокат Айдер Азаматов звернувся до СІЗО у Криму, але йому відповіли, що Данилович у них не міститься. Батько дівчини звернувся із заявою про викрадення у поліцію.

11 травня адвокату вдалося встановити, що вона у СІЗО Сімферополя. Ірині Данилович ставлять у провину частину 1 статті 222.1 (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення, пересилання або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв) Кримінального кодексу Російської Федерації. Справа перебуває у провадженні слідчих органів ФСБ Криму. Постанову про арешт Київський районний суд виніс у закритому судовому засіданні – без участі родичів, слухачів та журналістів. Ірина Данилович працює медсестрою, вона висвітлювала різні теми, пов'язані з медициною та корупцією у Криму. Її часто критикували з боку керівництва і чинили тиск.

Як повідомляли QIRIM.News з посиланням на "Кримській процес", 5 липня окупаційний Київський районний так званий "суд" Сімферополя продовжив до 6 вересня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для громадянської журналістки Ірини Данилович, яку звинувачують нібито у незаконному зберіганні вибухівки.

Раніше QIRIM.News повідомила, що викрадена громадянська журналістка, координатор ініціативи «Кримська медицина без обкладинки» Ірина Данилович утримується у СІЗО Сімферополя. Раніше очільник Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв заявив, що громадянська журналістка Ірина Данилович перебуває у СІЗО Сімферополя.

Як раніше розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко затримання громадянської журналістки Ірини Данилович в окупованому Криму має ознаки насильницького зникнення. Раніше адвокат Айдер Азаматов розповів деталі затримання у Криму журналістки Данилович. Місце перебування жінки залишається невідомим, із 29 квітня вона не виходить на зв'язок. Як писали QIRIM.News, 2 травня стало відомо, що в окупованому Криму арештували громадянську журналістку Ірину Данилович, яка висвітлює проблеми охорони здоров’я.