Верховний Суд Нідерландів визначив, кому має належати «скіфське золото»

Новини України та світу
Шевчук Микола
09 Червня 2023, 13:52
Шевчук Микола
09 Червня 2023, 13:52

Верховний суд Нідерландів ухвалив, що «скіфське золото» має бути повернене Україні.

Про це йдеться у рішенні суду, передає NOS, цитують Крим.Реалії.

Повідомляється, що Верховний суд відхилив касаційну скаргу кримських музеїв, таким чином рішення апеляційного суду Амстердама залишається чинним.

Нагадаємо, 26 січня колаборант, зрадник і так званий голова парламенту Криму Володимир Константинов повідомив, що музеї анексованого Росією Криму направили до Верховного суду Нідерландів касаційну скаргу на рішення про повернення колекції так званого «скіфського золота» Україні.

Нагадаємо, колекцію "Крим. Золотий острів у Чорному морі" відправили на виставку в амстердамський музей Алларда Пірсона в лютому 2014 року, як перед тим як росіяни почали захоплювати півострів.

Сама виставка складається з колекцій п'яти музеїв, один із яких перебуває у Києві, а чотири в Криму. Серед експонатів: артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінне каміння та мечі стародавніх греків та скіфів та інші.

У грудні 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення повернути експонати Україні, проте 2017  окупанти направили апеляцію, яку теж програли.