Верховний суд України дав згоду на арешт майна російських банків через анексію Криму — іменні акції «Сбєрбанку», «Промінвестбанку» і «ВТБ банку»

Новини України та світу
Євген БерезовськийQHA
29 Січня 2019, 17:41
Євген БерезовськийQHA
29 Січня 2019, 17:41

Верховний суд України дозволив заарештувати акції російських банків для стягнення компенсації за анексію Криму і «націоналізовані» активи.

Як повідомляється на сайті суду, в липні 2018 року 18 юридичних осіб та одна фізична особа попросили Апеляційний суд Києва визнати і дозволити виконання рішення Арбітражного суду в Гаазі від 2 травня 2018 року по справі про стягнення з Російської Федерації компенсації за активи в окупованому Криму.

У заяві стверджувалося, що на території України є майно боржника. Заявник просив накласти арешт на іменні акції «Сбєрбанку», «Промінвестбанку» і «ВТБ банку».

Апеляційний суд Києва задовольнив заяву про забезпечення позову і заяву про визнання і дозвіл на виконання рішення Арбітражного суду.

Верховний суд розглянув скарги і постановив залишити чинним друге рішення Апеляційного суду Києва. У той же час скарга на постанову про забезпечення позову задоволена частково. Остаточне рішення опублікують 1 лютого 2019 року.

У травні 2018 року Міністерство закордонних справ України закликало українські компанії боротися за компенсацію втрачених після анексії Криму активів.

QHA media повідомляло, що українські інвестори після рішення суду в Гаазі можуть вимагати від Росії відшкодування збитків за анексію Криму.

Нагадаємо, Гаазький суд зобов'язав Росію відшкодувати збитки українським компаніям, завдані у зв'язку із анексією Криму. Позов проти Росії подали 18 українських компаній і одна фізична особа. РФ зобов'язана відшкодувати збитки на суму 159 млн доларів.