Ветеран кримськотатарського національного руху, позбавлений будинку, подаватиме до «суду»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
29 Листопада 2021, 13:47
Асіф АлієвQHA
29 Листопада 2021, 13:47

Ветеран кримськотатарського національного руху — Рустем Усеїнов, чий будинок було знесено 24 листопада, має намір боротися за право жити на своїй рідній землі в селі Капсихор у Судакському районі.

Про це QIRIM.News розповів друг Усеїнова Руслан Люманов.

За його словами, Усеїнов має намір звернутися до суду і в цьому йому допоможуть адвокати.

«Наскільки я знаю, адвокат Айдер Азаматов та інші юристи запропонували йому допомогу. Вони юридично допоможуть йому з поданням заяви до суду. Рустем аг'а боротиметься за свої права», - сказав Люманов.

За словами Люманова, ще з цього літа Усеїнов не міг оформити документи на свій будинок.

«Він подав апеляцію на рішення суду про знесення будинку, який проходив без нього, і рішення про знесення його будинку також було ухвалено без нього. Коли він дізнався про це, то подав апеляцію і не чекаючи апеляції, влада вирішила знести житло», - повідомив Люманов.

На сьогоднішній день стан здоров'я Усеїнова, який нині перебуває у Судакській міській лікарні, є стабільним. Він отримує крапельницю і ставиться до того, що відбувається, спокійніше. Ветерана кримськотатарського руху доправили до лікарні під час зносу його будинку, у Усеїнова піднявся артеріальний тиск та рівень цукру в крові. Люманов заявив, що близькі та друзі Усеїнова збирають кошти для фінансової допомоги ветерану національного руху.

«Я поважаю цю людину, вона ніколи не залишається осторонь бід і горя кримських татар. Він завжди виходив на суди щодо кримських татар. Рустем Усеїнов живе без сім'ї, зараз ми оголосили збір коштів, щоб допомогти йому».

Нагадаємо, сьогодні, 24 листопада за рішенням так званого Судакського «міського суду» у селищі Капсихор (Морське), що неподалік Судака російська влада Криму приступила до знесення будинку ветерана кримськотатарського національного руху Рустема Усеїнова.

Верхом цинізму назвав знесення житла ветерана кримськотатарського національного руху громадський активіст, голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедля.

Як повідомила QIRIM.News кримчанка Ельмаз Киримли перед початком знесення будинку було демонтовано прибудову біля будинку Усеїнова. Нагадаємо, ще 11 жовтня російська влада мала намір знести будинок Усеїнова, але тоді на це не наважились.