Від 8 до 12 років: Прокуратура АРК повідомила про зміну підозри екс-«гендиректорці» «Масандри»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
15 Вересня 2021, 15:08
Асіф АлієвQHA
15 Вересня 2021, 15:08

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополя повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри колишній «генеральній директорці» захопленого окупантами винзавода «Масандра» за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Як йдеться в заяві прокуратури АРК, санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

«Наприкінці лютого 2015 року підозрювана незаконно була призначена на посаду генеральної директорки винзаводу. У вересні того ж року, під час відвідування «Масандри» президентом Російської Федерації та колишнім прем’єр-міністром Італії, підозрювана самовільно вилучила з колекції та відкоркувала одну з найцінніших пляшок енотеки  - «Херес-де-ла-Фронтера» врожаю 1775 року. Вартість однієї такої пляшки вина становить понад 100 тисяч доларів США, та відповідно до законодавства України є національним надбанням й має значну історичну, наукову та національну цінність для держави», - розповіли в прокуратурі

Таким чином, «генеральна директорка» Масандри підозрюється у вчиненні воєнного злочину, що полягає у розграбуванні національних цінностей на окупованій території АР Крим та міста Севастополя.

За даними відкритих джерел колішнею «директором» національно виробничо-аграрне об’єднання «Масандра» була Яніна Павленко.

Зазначимо «Масандра» - одне з найбільших підприємств України та Європи з вирощування винограду та виробництва високоякісних марочних вин. Після окупації півострова Російською Федерацією, у 2014 році, майно винзаводу було незаконно захоплено окупантами та передано у федеральну власність - управлінню справами президента РФ.

Павленко у грудні 2020 року була призначена головою міської адміністрації Ялти. 13 вересня вона заявила, що йде з поста керівника «Кримського бюро винограду і вина».