Від Білорусі країни огороджуються колючим парканом. Лукашенко знову їде до Путіна

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
30 Серпня 2021, 18:35
Тетяна Нікішина
30 Серпня 2021, 18:35

Польща завершує будівництво стіни довжиною 150 кілометрів на кордоні з Білоруссю. Паркан з колючого дроту заввишки 2,5 метри.

Варшава вимушена була зробити це, щоб обмежити потік нелегальних мігрантів із Білорусі. Адже за день польські прикордонники затримують близько сотні нелегалів.

Мінськ цілеспрямовано створює міграційну кризу — біженців з Азії привозять до кордону з ЄС і білоруські силовики переводять їх через свою частину кордону. Таким чином Олександр Лукашенко мститься за позицію Європи щодо його режиму.

Мігрантам легко видають візи у Білорусь, а потім офіційні особи навіть розповідають, до кого звернутися, щоб перейти кордон, а білоруські прикордонники супроводжують нелегалів до кордону з ЄС.

Фахівці впевнені, що все це відбувається за безпосередньої участі Кремля. Адже, наприклад, потрапити з Іраку до Мінська можна тільки через російську територію.

Як писали «Кримські новини», на початку серпня всього за кілька днів польські прикордонники затримали рекордну кількість нелегалів. Із 6 до 9 серпня у Польщу спробували проникнути 349 осіб.

Мігранти намагалися перетнути кордон як поодинці, так і групами — понад 80 людей. Нелегали їдуть здебільшого з Афганістану та Іраку, а для проникнення на територію ЄС використовують Білорусь.

У такий спосіб режим Лукашенка намагається помститися за санкції.

Окрім Польщі, Лукашенко «тероризує нелегалами» Литву.

Через наплив нелегальних мігрантів майже два місяці страждає Литва. З того часу як білоруський винищувач примусово посадив у Мінську літак із опозиційним журналістом Романом Протасевичем на борту, Євросоюз відповів санкціями та закрив небо для білоруських літаків. Лукашенко вирішив помститися.

За підрахунками прикордонників Литви, цьогоріч 387 нелегальних мігрантів з Білорусі намагалися проникнути до Литви. Більшість з них є громадянами Іраку. Ця цифра майже уп’ятеро перевищує показники 2020 року.

Через мігрантів, які слідують з території Білорусі, Литва теж змушена будувати на кордоні загорожі з колючого дроту.

Окрім того, сьогодні стало відомо, що Лукашенко знову приїде в Росію на переговори з Володимиром Путіним.

Про це повідомив речник Путіна Дмитро Пєсков у коментарі російському «Інтерфаксу».

За словами Пєскова, сьогодні в телефонній розмові Путін привітав Лукашенка з днем народження і запевнив, що «білоруські друзі завжди можуть розраховувати на підтримку Росії».

Вони обговорили питання щодо майбутнього візиту Лукашенка до Росії.

У Кремлі заявили, що цінують зусилля Лукашенко «у зміцненні союзницьких відносин між двома країнами і просуванні взаємовигідних інтеграційних процесів на євразійському просторі».

Як йдеться на офіційному сайті Лукашенка, сторони під час зустрічі в РФ «ще раз обговорять союзні програми, підготовлені урядами двох країн, а також інші актуальні питання двостороннього порядку денного та міжнародну проблематику».

Нагадаємо, міністерство національної оборони Польщі уважно стежитиме за російсько-білоруськими навчаннями «Захід-21», які проводитимуть поруч із кордоном держави. Їх планують провести 10-16 вересня на полігонах у Білорусі та Росії, у безпосередній близькості від країн Балтії. Як заявив віцеміністр оборони Польщі Марцін Оцєпа, агресія Росії проти України теж почалася з військових маневрів на кордоні. Навчання іноді ставали джерелом військової агресії Росії.

Як повідомляли «Кримські новини», 9 червня під час пресконференції «Велика розмова» у Мінську Лукашенко зробив низку гучних заяв щодо України, чинного та колишнього керівництва. Білоруський узурпатор запевнив, що власноруч «поверне Україну». Він запевнив, що «перейде кордон без зброї та збере не 40%, а мінімум 90% українців, й Україну поверне». Щоправда, не уточнив, куди саме він поверне нашу державу. Ймовірно, йшлося про «русский мир».