«Від голоду вже двічі непритомнів», — засуджений на домашній арешт кримський викладач

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
06 Січня 2023, 13:13
Асіф АлієвQHA
06 Січня 2023, 13:13

Засуджений російським судом на два місяці домашнього арешту колишній викладач Білогірського технікуму Андрій Білозеров голодує через відсутність фінансів та можливість купити продукти.

Про це він розповів у коментарі Крим.Реалії.

За словами Бєлозерова, йому заборонено виходити навіть у магазин не можна.

«Спочатку позбавили мене роботи та засобів для існування, тепер забороняють виходити з дому під загрозою переведення до СІЗО. Дружина із сином живуть за 90 км від мене, приїхати не можуть з фінансових причин (дохід дружини – 10 тисяч рублів на місяць), син у 5 класі навчається. Усі знайомі сусіди-студенти на канікули додому роз'їхалися. Якщо вже зовсім погано буде викликатиму швидку, вони тут апарат такий поставили з кнопкою «SOS». Від голоду вже двічі непритомнів. Нелюди з місцевої «влади» цілеспрямовано створили такі умови, їхня мета зрозуміла – зламати, але здаватися не збираюся. Знаю, що борюся з цими нелюдами не дарма. Дуже надає сили підтримка адекватних людей Криму – їх не так і мало», – повідомив Білозеров.

У посту Білозерова від 9 жовтня, через який і завели справу, говорилося:

«Невинних дітей та жінок України на Донбасі 8 років бомбили ЗС РФ, повертаючи гармати з передової у бік Донецька, а останні півроку знову ж таки ЗС РФ бомбить українські міста і вбиває українських мешканців».

Запобіжний захід обрав підконтрольний РФ Центральний районний суд Сімферополя. У вересні Білозерова заарештували на 13 діб та звільнили з Білогірського технікуму. Приводом став ролик, на якому викладач дивиться відео на тлі якого звучить українська пісня про безпілотника Bayraktar.

Наприкінці листопада у Сімферополі на колишнього викладача Білогірського технікуму Андрія Білозерова склали протокол про використання нацистської символіки (стаття 20.3 КоАП Росії). Йому дали 14 діб адміністративного арешту. Причиною цього стала публікація на сторінці Білозерова у «ВКонтакті» з українською піснею «Червона калина».

9 грудня Білозеров розповів, що за його публічну позицію щодо повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну, російська влада Білогірського району ініціює порушення проти нього кримінальної справи.