"Віддати Медведчука за справжніх воїнів — не шкода" — Зеленський про подробиці обміну полоненими

Новини України та світу
Muarrir
22 Вересня 2022, 03:28
Muarrir
22 Вересня 2022, 03:28

Президент України у вечірньому зверненні повідомив про масштабне звільнення з полону українських захисників. Володимир Зеленський  розповів деталі операції.

«Ми повертаємо додому наших людей. Щойно завершився обмін. Сьогодні в нас 215 хороших новин. Це однозначно перемога для нашої держави, для всього нашого суспільства.

А головне — для 215 родин, які зможуть побачити своїх близьких у безпеці.

Герой України Євгеній Бова.

Герой України Лев Пашко.

Герой України Денис Прокопенко», — зазначив Зеленський.

Президент підкреслив, що повернулись 108 бійців «Азова», 188 героїв «Азовсталі» та Маріуполя. Восьмеро — поранені під час російського теракту в Оленівці.

«Загалом 215 героїв! Це воїни Нацгвардії, нашої армії, Військово-Морських сил, прикордонники, поліцейські, тероборонівці, працівники СБУ та інші», — підкреслив глава держави.

За словами Зеленського, ця операція готувалась довго і мала кілька складових.

«Перша складова: ми обміняли одного фаната Росії на 200 воїнів. Спершу нам пропонували повернути 50 наших людей в обмін на одного з тих, хто перебував у слідчому ізоляторі СБУ. Ми говорили, наполягали, число зросло до 200. Віддати Медведчука за справжніх воїнів — не шкода», — заявив Зеленський.

Щодо другої складової, то вона стосується п'ятьох бойових командирів, за яких, за словами президента,  довелось поборотись найбільше і найдовше, адже їм загрожувало найжорстокіше — смертна кара.

«П’ять супергероїв. В обмін на них ми віддали 55 тих, хто не заслуговує ані жалю, ані співчуття, ані взагалі будь-яких слів: тих, хто воював проти України і тих, хто зрадив Україну. Тих, хто нам з вами точно не потрібен», — заявив Володимир Зеленський.

Президент назвав усіх тих, хто був дотичний до обміну: керівник ОП Андрій Єрмак, керівник розвідки Кирило Буданов, голова СБУ Василь Малюк і голова Фонду державного майна Рустем Умеров. Він також подякував Дмитрові Усову, омбудсману Дмитрові Лубинцю та голові МВС Денису Монастирському.