Відповідатимуть за всю агресію, включаючи Крим: ПАРЄ проголосувала за спецтрибунал для Росії та Білорусі

Новини України та світу
Шевчук Микола
26 Січня 2023, 17:36
Шевчук Микола
26 Січня 2023, 17:36

Юрисдикція спеціального міжнародного кримінального трибуналу щодо агресії РФ проти України має поширюватися на агресію, розпочату у лютому 2014 року з Криму. При цьому судити мають усіх причетних, включаючи вище керівництво терористів.

Відповідну резолюцію схвалила Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ), повідомляє Укрінформ.

Резолюцію підтримали сто депутатів, один утримався.

У ній прописано, що голови держав та урядів країн Ради Європи на своєму 4-му саміті в ісландському Рейк'явіку в травні 2023 року повинні надати політичну підтримку створенню спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України, а також забезпечити процес його створення.

В резолюції зазначено про необхідність відповідальності за злочини з лютого 2014 року, коли росіяни почали процес захоплення Криму. Крім того має бути покаране і керівництво Білорусі, територію якої Кремль використав для розгортання агресії проти України.

Вказується на те, що місцезнаходження майбутнього спецтрибуналу щодо злочину агресії проти України має бути визначено в Гаазі "з метою забезпечення взаємодоповнюваності та співпраці з МКС та іншими міжнародними судами та установами".

Нагадаємо, Росія розв'язала криваву агресію проти України у лютому 2014 року, розпочавши анексію Криму та згодом бойові дії не Донбасі. У лютому минулого року, Кремль, використовуючи Білорусь як плацдарм, розпочав широкомасштабну війну проти України.