Відремонтований після російського полону буксир «Яни Капу» отримав шефську допомогу

Новини України та світу
Ірина Требунських
05 Травня 2020, 13:33
Ірина Требунських
05 Травня 2020, 13:33
Екіпаж «Яни Капу» отримав шефську допомогу від Astem Foundation. Фото: armyinform

Після російського полону рейдовий буксир «Яни Капу» був відремонтований та повернутий у пункт базування в місті Одеса.

Тут його екіпаж отримав шефську допомогу від фонду Astem Foundation, передає «Армія Inform».

З фонду екіпажу буксира передали нову пральну машину, холодильник, бойлер, принтер та інструменти для ремонтних робіт.

Така допомога важлива, адже російські загарбники повернули українські кораблі в розграбованому стані. Крім великих пошкоджень та розтрощеної апаратури також було викрадено всю побутову техніку й устаткування, — йдеться у повідомленні.

За словами командира корабля, співпраця з Astem Foundation триватиме й надалі. Так, після карантину планують організувати дитячі екскурсії на кораблі Військово-морських сил України.

Astem Foundation є фондом, місією якого є підтримка громад України. Він є благодійним осередком компанії Astem, що управляє інвестиціями у сферах комунікацій, інформаційних технологій та інфраструктури. Фонд орієнтований на поліпшення суспільного життя за допомогою підтримки ініціатив в сферах розвитку соціальних інновацій, регіональних спільнот, освіти, медицини, спорту, культури, прав людини і релігійних свобод. А також є одним із донорів програми Ukrainian Emerging Leaders Стенфордського університету, яка розроблена для підготовки українських політичних діячів, юристів, соціальних підприємців, бізнесменів, а також лідерів громадських організацій.

25 листопада 2018 року Росія захопила біля Керченської протоки українські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу», які слідували з Одеси до Маріуполя. Російські військові протаранили українське судно, після чого відкрили по буксиру вогонь на ураження.

В результаті 24 українських моряків взяли в полон, при цьому троє з них були поранені. Незабаром всіх моряків перевезли з анексованого Криму в Москву й утримували в московських СІЗО доти, допоки 7 вересня в’язні Кремля прибули в Україну.

Президент Володимир Зеленський після огляду в Очакові повернутих кораблів повідомив, що Україна буде вимагати від Росії повернути «все, що там є». Також він заявив, що Україна буде проводити по цій справі розслідування, і пообіцяв, що ремонт кораблів буде проведений впродовж трьох місяців.