«Війна Путіна спрямована проти цінностей, які захищає Франція», — лідери Німеччині, Іспанії та Португалії звернулися до французів за день до другого туру президентських виборів

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
23 Квітня 2022, 16:30
Асіф АлієвQHA
23 Квітня 2022, 16:30

Прем'єр-міністри Іспанії і Португалії, Педро Санчес та Антоніу Кошта разом з канцлером Німеччини Олафом Шольцом опублікували у провідних європейських газетах звернення до французів напередодні вирішального другого туру голосування 24 квітня на президентських виборах у Франції.

Як пише українська служба «Голос Америки», лідери трьох країн Європи починають з твердження, що зараз «Європа опинилася на зламі епохи», оскільки російський правитель Путін, «намагаючись переписати історію, розпочав брутальний напад на Україну».

Кошта, Санчес і Шольц, які очолюють соціал-демократичні партії, вказують, що «популісти й крайні праві» в їхніх країнах донедавна відверто виправдовували Путіна, а зараз намагаються дистанціюватися від «російського агресора».

«Саме тому другий тур французьких президентських виборів не може бути для нас звичайними виборами», - проголошують автори.

Іспанський, німецький та португальський лідери пишуть, що «вибір французів є вирішальним для Франції і для кожного з нас у Європі».

«Це вибір між демократичним кандидатом, який вірить у сильну Францію в потужному й самостійному Європейському Союзі та крайньо-правим кандидатом, який відверто стає на бік тих, хто нападає на нашу свободу і на нашу демократію, цінності засновані на французьких ідеях просвітительства», - кажуть вони, не називаючи імен Еммануеля Макрона і Марін Ле Пен.

Раніше під час перших та останніх дебатів, які відбулися за три дні три дні до другого туру президентських виборів у Франції, чинний президент Еммануель Макрон згадав Ле Пен про її зв'язки з Росією.