Вірменія заявила про спробу військового перевороту

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
25 Лютого 2021, 12:40
Тетяна Нікішина
25 Лютого 2021, 12:40

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про спробу військового перевороту в країні. Він закликав своїх прихильників вийти на вулиці. Також він звільнив главу Генштабу ВС Вірменії Оніка Гаспаряна. Це сталося після того, як армія в четвер, 25 лютого, зажадала його відставки після звільнення першого заступника начальника Генштабу Тирана Хачатряна.

Генерала звільнили напередодні за пропозицією прем'єр-міністра після того, як Хачатрян розкритикував слова Пашиняна про неефективність російських ракетних комплексів «Іскандер».

23 лютого в інтерв'ю виданню 1in.am Пашинян сказав, що «Іскандери», які перебувають на озброєнні Вірменії, під час конфлікту в Нагірному Карабасі восени 2020 року «не вибухнули або вибухнули лише на 10 відсотків». Заступник начальника Генштабу генерал Хачатрян заявив, що «це неможливо», а робити висновки з «поверхневими оцінками несерйозно». Після цього його звільнили.

У заяві військових, яку підписали начальник Генштабу генерал-полковник Гаспарян, його заступники, командувачі військовими корпусами, високопоставлені військові йдеться, що «ЗС Вірменії довгий час терпіли» атаки «влади з дискредитації армії, проте все має свої межі. За таких умов ЗС Вірменії вимагають відставки прем'єр-міністра й уряду, в той же час попереджають уникати застосування сили проти народу, чиї сини загинули, захищаючи Батьківщину».

Після заяви військових жителі Єревана вийшли на вулиці, вигукуючи гасла «Нікол — зрадник!» і «Нікол, йди!». Зокрема, люди збираються біля будівлі Міністерства оборони країни.

У Міноборони Вірменії поки не коментували заяву Генштабу.

Опозиція Вірменії вимагає відставки Пашиняна після прийняття в листопаді минулого року ним і президентами Азербайджану та Росії тристоронньої заяви про припинення вогню в самопроголошеному Нагірному Карабасі, за умовами якого Азербайджан отримав кілька районів у регіоні. Противники Пашиняна звинувачують його у зраді національних інтересів.

Як повідомляли «Кримські новини», вночі 10 листопада війна у Нагірному Карабасі закінчилася. Лідери Азербайджану, Вірменії та Росії оприлюднили тристоронню угоду, де говорилося про припинення бойових дій, повернення Азербайджану окупованих районів, створення комунікацій і коридорів, які підводять риску у завершенні інтенсивних боїв.