Вірні союзники: які країни з трибуни ООН засудили російську окупацію Криму і Донбасу

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
23 Вересня 2021, 13:50
Асіф АлієвQHA
23 Вересня 2021, 13:50

21-22 вересня на засіданні 76-ї Генасамблеї ООН лідери декількох країн засудили з трибуни ООН російську інтервенцію в Україну.

Так президент Польщі Анджей Дуда заявив, що після Другої світової війни Україна зазнала російського вторгнення і знаходиться у великій небезпеці.

Він засудив рішення низки європейських країн, взяти участь в реалізації проєкту газопроводу «Північний потік - 2».

Україна тепер ще у більшій небезпеці, – Дуда в ООН заговорив про "Північний  потік-2" - Росія новини - 24 Канал

«У кордону з Польщею відбуваються трагічні події, про які - у мене склалося враження - людство, здається, забуло ... В Європі після Другої світової війни, у 21 столітті, Україна зазнала вторгнення. Як відреагував заможній Північ на цю трагедію боротьби українського народу за незалежність? Це було будівництво величезного газопроводу «Північний потік - 2», по якому російський газ піде в Західну Європу, що принесе агресору ще більше мільярдів і повну безпорадність або навіть байдужість до того факту, що Україна зараз знаходиться в ще більшій небезпеці », - сказав Дуда.

Польський лідер розповів, що брав участь в саміті «Кримської платформи».

«Я шукав там тих, хто побудував і схвалив будівництво газопроводу« Північний потік - 2 », але не знайшов», - підкреслив він.

Президент Литви Гітанас Науседа закликав«посилити політику невизнання окупації та анексії Криму», а також захищати права та свободи місцевого цивільного населення.

«Сьомий рік ми спостерігаємо продовження військової агресії проти України, а також незаконної анексії та окупацію Криму. Ці дії порушують міжнародне право, Статут Організації Об'єднаних Націй, а також положення Гельсінського заключного акту. Ми повинні посилити політику невизнання окупації та анексії Криму», - сказав Науседа.

В Нью-Йорке – речь Г. Науседы в Генассамблее ООН - новости политики,  новости в мире - газета «Обзор», новости Литвы

Президент Латвії Егілс Левітс заявив, що російська кампанія військового залякування України «підтверджує необхідність в підтримку міжнародним співтовариством незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України».

За його словами, Латвія бачить новостворену Кримську платформу «важливим форматом для підтримки деокупації Криму у світовому порядку денному».

«Ми закликаємо до найширшого можливого залучення міжнародного співтовариства до Кримської платформі», - підкреслив президент.

Президент Естонії Керсті Кальюлайд в своїй промовіна сесії Генасамблеї ООН закликала світову спільноту не забувати про російську окупацію Криму та агресії на сході України.

Вона зазначила, що Україна має тверду й непохитну підтримку Латвії у питанні суверенітету, територіальної цілісності і політики невизнання незаконної анексії Криму Росією.

Президент Эстонии Керсти Кальюлайд призвала переходить от слов к делу |  Новости ООН

«Тому ми не можемо забути про окупований Кримський півострів і ситуацію в Східній Україні. Україна має в нашій особі тверду й непохитну підтримку свого суверенітету, територіальної цілісності та політики невизнання незаконної анексії Криму Росією. Безпека неподільна: безпека України - це і наша безпека. Як непостійний член Ради Безпеки ООН, ми продовжуємо тримати питання про агресію Росії на Донбасі та незаконної анексії Криму на порядку денному Ради Безпеки ООН», - сказала вона.

Про невизнання окупації Криму заявив і президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган. Він заявив, що Туреччина вважає за необхідне зберегти територіальну цілісність України.

Эрдоган заявил на Генассамблее ООН об "аннексированном" Крыме - РИА  Новости, 22.09.2021

«Ми вважаємо за необхідне зберігати територіальну цілісність і суверенітет України, включаючи територію Криму, анексію якого ми не визнаємо. Необхідно докладати більше зусиль в питанні захисту прав кримських татар », - сказав він.

22 вересня в день відкриття засіданні 76-ї Генасамблеї ООН президент США Джо Байден заявив, що США виступають категорично проти силового захоплення територій інших країн і надання на них економічного або іншого тиску.

Президент США Джо Байден рассказал на Генассамблее ООН об «определении  будущего мира» — 1К | Первая крымская

Ця репліка може явно стосуватися окупації Росією українського півострова Крим і територій Донбасу, оскільки 2 вересня відбулася зустріч глави Білого дому і президента України Володимира Зеленського. Байден також додав, що його країна буде протистояти атакам хакерів і відставляє за собою право «жорстко» на них відповідати. Ці ремарки також можна побічно віднести до Росії.