Вісім кримських мусульманок очікують евакуації з таборів на північному сході Сирії

Кримські татари
Анвар Деркач
20 Вересня 2021, 10:42
Анвар Деркач
20 Вересня 2021, 10:42

Вісім кримських мусульманок і двадцять чотири дитини очікують евакуації з таборів «Аль Холь» і «Родж» на північному сході Сирії. Про це «Кримським новинам» повідомило джерело, близьке до організації виїзду громадянок України з цих таборів.

«З Криму 8 жінок і 24 дітей, з Луганська 1 жінка і 2 дітей, Черкаси - 1 жінка і 1 дитина, Харків - 1 жінка, дітей немає », - сказало джерело. За його словами, в таборах залишаться ті громадянки України, які не бажають повертатися. «Насильно ніхто тягнути не збирається», - сказав співрозмовник агентства. Він не сказав, коли може відбутися евакуація бажаючих виїхати на батьківщину, але зазначив, що українська делегація, яка повинна забезпечити евакуацію, вже знаходиться в Іракському Курдистані (автономія на території Іраку).

Після розгрому ІГ в січні 2019 року в «Аль Холь» і «Роджі» на території Сирії утримуються родички та вдови бійців «Ісламської держави» загальною кількістю понад 70 тисяч осіб. Їх охороняють курдські ополченці. Міжнародні гуманітарні організації забезпечують продуктами утримуваних в таборах.

У 2019 родичі громадянок України, які опинилися в таборах, звернулися до української влади з проханням допомогти в їх повернення. У 2021 році з таборів на північному сході Сирії були звільнені три громадянки України з чотирнадцятьма дітьми. За неофіційною інформацією, кілька українок покинули табори за допомогою родичів і залишаються за межами України.