«Вісім осіб у трьохметровій кімнаті без вікон» — адвокат Курбедінов розповів про умови тримання фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» під час судового засідання

Новини
Ірина Требунських
05 Червня 2020, 18:13
Ірина Требунських
05 Червня 2020, 18:13

Наразі вісьмох фігурантів так званої «другої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Марлена АсановаСервера ЗекірьяєваЕрнеса АметоваТимура ІбрагімоваСейрана СалієваМемета БєляловаСервера Мустафаєва і Едема Смаїлова тримають у нелюдських умовах. Про це розповів адвокат Еміль Курбедінов на своїй сторінці у Facebook.

Він пояснив, що зараз в Апеляційному військовому суді російського міста Власіха Московської області розглядають апеляційну скаргу на продовження арешту вісьмом кримським татарам.

Всю «другу бахчисарайську групу» тримають у трьох квадратних метрах — вісім осіб. Немає вікон і вентиляції. Дихати нічим. Всі заяви і зауваження захисту ігноруються! — написав адвокат.

Курбедінов додав, що через тісняву політв’язні не могли розчути частину судового засідання, яке відбувається за допомогою відеозв’язку.

В настоящий момент всю вторую Бахчисарайскую группу держат в трёх квадратных метрах - восемь человек. Нет окон и...

Опубліковано Emil Kurbedinov Пʼятниця, 5 червня 2020 р.

Нагадаємо, шістьох фігурантів «другої бахчисарайської групи» Марлена Асанова, Сервера Зекірьяєва, Ернеса Аметова, Тимура Ібрагімова, Сейрана Салієва, Мемета Бєлялова затримали 11 жовтня 2017 року, а двох інших — Сервера Мустафаєва і Едема Смаїлова — під час обшуків 21 травня 2018 року. Згідно з російським слідством, Тимур Ібрагімов і Мемет Бєлялов нібито є «організаторами діяльності терористичного угруповання».

31 січня російський правозахисний центр «Меморіал» визнав в’язнями сумління 11 кримських татар, серед них — вісім фігурантів з так званої «другої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».