Віцепрезидент ПАРЄ закликав вигнати Росію через постійні порушення

Новини України та світу
Анна Артемова
27 Вересня 2021, 20:30
Анна Артемова
27 Вересня 2021, 20:30

Ситуація з правами людини суттєво погіршилася у Росії та на окупованих нею територіях. Про це заявив у Страсбурзі під час сесії Парламентської асамблеї Ради Європи віцепрезидент ПАРЄ, народний депутат від «Слуги народу», голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, повідомляє Qirim.news.

Ситуація з правами людини значно погіршилася, особливо в Росії та на окупованих Росією територіях. Як акт жорстокої помсти проти підтримки “Кримської платформи” в Україні, російська окупаційна влада заарештувала низку кримських татар та активістів у Криму, включаючи заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла, - сказав народний депутат. 

Він наголосив, що Російську Федерацію необхідно виключити з ПАРЄ через постійні порушення принципів Ради Європи.

Над деякими із заарештованих ФСБ Росії проводили тортури. На жаль, серйозної реакції проти цих грубих порушень прав людини не було… Ми повинні подвоїти наші зусилля, спрямовані на захист кримських татар на окупованих територіях… Поведінка Росії абсолютно несумісна з цінностями та принципами, на яких базується наша організація. Висновок простий: Росію слід виключити з Ради Європи.

Нагадаємо, 27 вересня у Страсбурзі відкрилася осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. Російська делегація не приїхала.