Визволення Херсона: що далі?

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
14 Листопада 2022, 14:12
Асіф АлієвQHA
14 Листопада 2022, 14:12
Асіф АлієвQHA

Найближчим часом на Херсон чекає доля Миколаєва, Нікополя, Запоріжжя, Харкова, Краматорська, Слов'янська та Бахмута — місто, ймовірно, сильно бомбитимуть.

Такі перспективи звільненого 11 листопада українського міста змальовує видання Jam.News.

Журналісти видання зазначають, що Росія воює із мирним населенням — використовує проти нього артилерію, реактивні системи залпового вогню та ракети класу С-300 та протистояти цим бомбардуванням вкрай складно. "Єдиний варіант для української армії - розширювати буферну зону, тобто просуватися вперед", - йдеться у публікації.

Як повідомляв QIRIM.News, зі звільненням Херсона Україна зможе завдавати ударів по шляхах постачання російської армії на виїзді з Криму. Вибухи іноді у різних його районах передусім там, де відбувається військова діяльність російської армії — один із доказів. Російські генерали мають розуміти, що після звільнення Херсона та півдня Запорізької області українська армія піде у контрнаступ далі. Про це заявляє президент України Зеленський.

Тим часом йдучи на лівий берег, російські війська підірвали за собою Антонівський міст – головну переправу під Херсоном. Знищено два прольоти мосту ближче до лівого берега, де зміцнилася армія РФ. Також повідомлялося, що підірвано міст на греблі Каховської ГЕС – друга переправа через Дніпро у Херсонській області. Проте не лише РФ зайняла вигідну оборонну лінію по Дніпру – те саме зробила і українська армія. Таким чином, у Києва вивільняються значні резерви на південному напрямку, які раніше формувалися під наступ на Херсон.

Запоріжжя

Як пише миколаївське видання Новости N, не виключено, що ЗСУ спробують атакувати та через Дніпро, просуваючись далі на схід лівобережною частиною Херсонської області. Тут багато залежить від того, наскільки добре обладнані нові рубежі оборони росіян на лівому березі і який бойовий дух після відступу біля частин, що залишилися там.

Як приклад можна навести ситуацію вересня, коли росіяни намагалися у Харківській області утримати новий фронт через річку Оскол та Оскольське водосховище, але це у них не вийшло і вони, за підсумком, відійшли на лінію Сватово-Кременна.

Наступну велику контратаку ЗСУ готують на запорізькому напрямку - на Мелітополь і Бердянськ, щоб вийти до Азовського моря і на кордони Криму, перерізавши сухопутний коридор на півострів, а заразом фактично взявши під вогневий контроль всі шляхи сполучення російського угруповання військ на лівому березі Дніпра в Херсоні , що змусить її відступити до Криму

Про те, що нового удару ЗСУ буде завдано в Запорізькій області, вважає і військовий експерт Bild Юліан Репке, пише Дзеркало Тижня.

На думку Репке, виведенням військ з Херсона та підривом мостів через Дніпро армія РФ фактично поклала край війні на півдні України. Відтепер російські військові можуть закріпитися на східному березі Дніпра, а сама річка завширшки близько кілометра, будучи природною перепоною, буде для них надійним захистом.

"Однак, якщо Україні вдасться прорвати лінію оборони в районі Запоріжжя та просунутися до Азовського моря, це стане початком кінця для російської армії по всій території півдня України, включаючи Кримський півострів", - вважає експерт.

Переговори

олова Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі вважає, що українці досягли на полі бою тих розумних цілей, на які вони могли розраховувати до зими. І тепер вони мають спробувати закріпити свої здобутки за столом переговорів, цитує американського чиновника BBC.

Однак радники Байдена чинили опір цій ідеї, стверджуючи, що жодна зі сторін не готова до переговорів, і що будь-яка пауза в бойових діях тільки дасть Путіну можливість перегрупуватися. у цьому питанні. Власне, схожі сигнали ідуть і від Байдена

"Я не думаю, що конфлікт буде вирішено доти, доки президент Росії Володимир Путін не виведе сили з України", - заявив президент США журналістам.

Основна теза, яка просуває після звільнення Херсона й українська влада - наступ триватиме. Та й насправді зараз бої не вщухають на тому ж Донбасі - ні в Луганській, ні в Донецькій областях.