«Вкотре країна-окупант вдається до переслідування та залякування кримських татар», - Денісова про затримання Дудакова

Новини України та світу
Ліна Тимошина
17 Лютого 2022, 12:49
Ліна Тимошина
17 Лютого 2022, 12:49

Вкотре країна-окупант вдається до переслідування та залякування кримських татар. Так прокоментувала на своїй сторінці у Фейсбук Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова затримання в окупованому Криму заступника голови ревізійної комісії Курултаю Едема Дудакова.


Вона нагадала, що після ранкових обшуків у будинку в Бахчисараї в тимчасово окупованому Криму делегата Курултаю кримськотатарського народу, члена Ревізійної комісії Курултаю Едема Дудакова затримали співробітники ФСБ Росії та відвезли до Центру протидії екстремізму в м. Сімферополі. Обшуки розпочалися о 6-й годині. До будинку Дудакова не пустили його адвокатів.

Едем Дудаков – один із публічних викривачів знищення країною-окупантом Ханського палацу в Бахчисараї, на якому утворилися тріщини після так званих «реставраційних робіт», зазначила Денісова.

Наголошую, обшуки у помешканнях громадян України в тимчасово окупованому Криму суперечать міжнародним нормам та є прямим порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, відповідно до якої кожній людині гарантовано право на особисту недоторканність, та статті 8 Конвенції – право на повагу до приватного і сімейного життя, - наголосила Омбудсмен.

Денісова закликала міжнародну спільноту відреагувати на неправомірні дії окупаційної влади та посилити тиск на РФ з метою припинення порушень прав людини на території тимчасово окупованого Криму.

Як повідомляли QIRIM.News, 17 лютого вранці у Бахчисараї прийшли з обшуком до заступника голови ревізійної комісії Курултаю Едема Дудакова. Адвокатів не допускали.

Як писали QIRIM.News, адвокат Еміне Авамілєва повідомила, що підставою обшуку стали нібито «екстремістські висловлювання» Дудакова у 2017-му році під постом у соцмережі.

Як повідомляли QIRIM.News, 9 лютого громадський активіст, делегат Курултаю Едем Дудаков в коментарі агентству сказав, що Ханський Палац гине від непрофесійності, байдужості та корупції.