«Влада» Криму почала штрафувати і затримувати через заклики в інтернеті

Новини України та світу
Хельга Полтавка
29 Січня 2021, 15:59
Хельга Полтавка
29 Січня 2021, 15:59

Мешканців окупованого Криму почали затримувати і штрафувати за заклики виходити на мітинги російського опозиціонера Олексія Навального.

Про затримання повідомляє ТАСС.

Кримська «поліція» відшукала дев’ятьох користувачів інтернету, яких звинуватила у закликах до несанкціонованих протестів.

Також стверджується, що більшість з них неповнолітні. Усіх затриманих оштрафували за «порушення правил проведення мітингів». «Суд» вирішив заарештувати одного з них.  

Напередодні були анонсовані протести у Криму на підтримку Навального, які збираються провести 31 січня. Минулими вихідними у Сімферополі й Севастополі такі акції вже проводились. 

У той же час, у школах окупованого Криму проводять «профілактичні розмови» з учнями і батьками, аби вони не ходили на акції протесту.

У школах вчителі опитують дітей щодо їхніх планів на вихідні. Паралельно батькам підлітків «наполегливо радять» супроводжувати дітей під час їхніх прогулянок у прийдешні вихідні, а краще взагалі не випускати з дому.

Окрім «наполегливих порад», лунають й відверті погрози, що діти, яких виявлять на мітингах, залишаться без медалей по закінченню шкіл.

Також здійснюється тиск на батьків, які працюють у «бюджетних установах», що їхньому керівництву буде повідомлено, якщо їхні діти будуть помічені на акціях опозиції.

Нагадаємо, 23 січня в Росії та низці інших країн, зокрема в Україні, відбулися акції на підтримку російського опозиціонера Навального. В Росії вони були масовими, в Україні, зокрема, в окупованому Криму — нечисленними.